Basketbollistet e reja te Vllaznise po behen gati te zbresin ne parketin e pallatit te sportit “Asllan Rusi” ne kryeqytet per te bere nxemjen fillimisht me pas per te synuar fitoren ne ndeshjen finale te kampionatit.

Ajo do te startoje ne oren 11.00 dhe perballe saj do te jete ekipi kryeqytetas Superior Basket. Nje finale e cila ka nxjerre perballe njera- tjetres dy skuadra shume te mira te cilat e treguan nivelin e tyre edhe dje ne ndeshjet gjysmefinale.

Vllaznia mundi ne gjysmefinale pa asnje veshtiresi ekipin e Flamurtarit me rezultatin e thelle 103-44 ndersa finalistja tjeter- Superior Basket fitoi ndaj The Roses me rezultatin 97-60.

Dy ekipet finaliste treguan edhe njehere tjeter se jane me te mirat e ketij sezoni dhe per kete arsye, pritet qe finalja te jete e luftuar dhe padyshim qe do te dhuroje emocione.

Vllaznia qe drejtohet nga te mirenjohurit Xhuli Shestani e Renato Radoja do te synoje mbrojtjen e titullit kampion qe ka fituar edhe sezonin e kaluar dhe gjasat jane qe te ndodhe keshtu sepse perberja e ketij ekipi por edhe puna e bere ne stervitje, garantojne suksesin.
www.shkodrasport.com