Armando Broja ka ‘lënë shumë përshtypje të mirë në stërvitje’ nën drejtimin e trajnerit të ri të Chelsea-t, Graham Potter dhe mund të marrë shpejt një rol të rregullt titullari, ose të paktën kështu raportojnë mediet britanike.

Sulmuesi shqiptar mund të zërë një vend në 11-shen e radhës së skuadrës së Potter-it pas pushimit të Nations League, pasi ka luajtur në shtatë ndeshje si zëvendësues këtë sezon, duke përfshirë gjashtë nën drejtimin e trajnerit Thomas Tuchel përpara se të shkarkohej.

21-vjeçari shqiptar mund të zërë vendin e titullarit, kjo pasi Pierre-Emerick Aubameyang, i cili u afrua këtë verë te Chelsea, mund të humbasë rolin e tij te “Blutë” e Londrës.

Duhet thënë se me ardhjen e trajnerit të ri tek Çelsit, shume gjera kane ndryshuar per mire per sulmuesin e kombetares shqiptare i cili mendohet te marre gjithnje e me shume vemendje dhe pse jo te luaje titullar ne ndeshjet e ardhshme.