Egnatia vjen ne javen e gjashte te kampionatit si kryesuese dhe padyshim qe do te tentoje ta mbaje kete vend edhe pas sfides se neserme ndaj Vllaznise ne “Loro Boriçi”. Ne prag te kesaj sfide, trajneri Edlir Tetova ka dhene nje konference per shtyp ku i eshte pergjigjur pyetjeve te gazetareve:

– Tetova si eshte gjendja e skuadres ne prag te ndeshjes me Vllaznine?

Jane 3 ndeshje brenda javes dhe lodhja fillon dhe prek lojtaret dhe demtimet jane te pranishme. Na duhet menaxhim shume i mire i lojes. Atmosfera ne skuader eshte pozitive pas fitores kunder Laçit. Kete jave jane bashkuar me grupin edhe Ahmetaj dhe Musta qe kishin dite larg per arsye demtimi.

– Ndodhet ne presion skuadra tashme qe ndodhet ne vendin e pare te renditjes?

Nuk them qe ka presion. E kam cituar dhe ne intervistat me perpara se vendi i 1-re nuk sherben per asgje, mjafton ne fund te jemi ne “final four”.


– Neser perballe Vllaznise, me çfare objektivi do hyje ne fushe Egnatia?

Vllaznia ben futboll te bukur dhe ofensiv, çka te detyron te marresh doza perqendrimi mbi normalen. Nuk ka stepje por thjesht na duhet te jemi te perqendruar.


– Sa i rendesishem eshte Dwamena per skuadren tuaj?

Dwamena po shenon rregullisht dhe kjo na gezon shume te gjithve. Eshte nje lojtar me zemer shume te madhe ne grup si ne fushe ashtu dhe jashte saj.