Katër gola ka shënuar Teuta ndaj Kastriotit, duke marrë për momentin vendin e dytë. Skuadra durrsak vazhdon me paraqitjet e saj të mira dhe tashmë pretendimet e saj janë rritur.

Kanë shënuar Kallaku, Progni, Latif dhe Vecaj për Teutën, ndërsa krutanët kanë zhvilluar një ndeshje të dobët, duke mos shënuar as golin e nderit. Duhet theksuar se ka pasur sharje në kor nga tifozëria krutane në këtë ndeshje.

Per t’u permendur eshte goli i shenuar nga mesfushori shkodran Uendi Vecaj qe eshte i pari per te me fanellen e Teutes.

Mesfushori 21 vjeçar qe ka ardhur i huazuar nga Dinamo e Zagrebit, ende nuk ka gjetur hapesirat e duhura tek skuadra durrsake megjithate goli i sotem mund ta ndihmoje ate per vazhdimesine.

E majta e tij eshte shume interesante dhe kete gje e tregoi ndaj Kastriotit por gjithsesi eshte shume pak per te nxjerre ne pah vlerat e verteta te ketij lojtari.