Humbja e Shqipërisë ka ulur disi atmosferën dhe moralin tek tifozët, por si çdokush, të gjithë duam që skuadra jonë e zemrës të fitojë. Disfata me Kilin në miqësore la një shije të hidhur për shkak të rezultatit e lojës së zhvilluar.

Kuqezinjtë u mposhtën 0-3, ndërsa tani u janë kthyer përgatitjeve për testin e rradhës ndaj Suedisë, më 25 mars.

Mes kritikave e shfryrje inatesh nga më të ndryshmet, ka dhe nga ata që e marrin me qetësi këtë humbje. Përgatitësi atletik i Vllaznisë, Aurel Locaj në një status në Facebook shprehet se ka shumë mllef për një skuadër e cila në qershor do të luajë ne Europian.

-POSTIMI I LOCAJT-

Nuk jam njeri statusesh, por po shoh shume mllef per kte humbjen e Shqiperise sonte. Sikur mezi e paskeni prit… mos harroni qe ne qershor merr pjese ne kampionatin Europian dhe shumica nga ata qe e shajn do e kishin anderr te ishin prezent ne stadium per ta mbeshtet.