Besa e Kavajës prej më shumë se 7 vitesh është pa një “shtëpi” për të zhvilluar ndeshjet si pritëse. Tashmë duket se kjo “sorollatje” do të marrë fund.

Kavajasit ditën e sotme kanë publikuar në “InstaStory” një video ku tregohet projekti i stadiumit që do të ndërtohet së shpejti. Punimet pritet të nisin së shpejti dhe qëllimi është që stadiumi të jetë gati për 100 vjetorin e klubit.

Kujtomë se aktualisht Besa garon në Kategorinë e Parë, teksa pas 8 ndeshjes ka arritur të sigurojë 5 pikë dhe ndodhet në vendin e 10-të./newsport/