Menjëherë pas fitores 1-0 të Spanjës ndaj Italisë, Mbreti Felipe IV hyri në dhomat e zhveshjes së kombëtares për të takuar Lamine Yamal dhe për t’i bërë vetëm një pyetje: ishte i mahnitur nga ndeshja e tij.

Sovrani i Spanjës iu afrua me habi të madhe dhe e pyeti: “Lamine, sa vjeç je?”.

Edhe ai, si gjithë të tjerët, u trondit nga fakti që u gjend përballë një djali të ri: talenti i tij dhe mbi të gjitha personaliteti që vendos në çdo ndeshje duket si ai i një veterani dhe duke parë fytyrën e tij të re, vështirë se mund ta besosh.

Shakaja shkaktoi të qeshura të mëdha në dhomat e zhveshjes së Furive të Kuqe, të cilët shijuan momentin e mrekullueshëm./telesport/

https://x.com/balofcb/status/1803930427750551769