Dominic Solanke tërhequr vëmendjen e të gjithëve me golin e ti fantastik me thembër.

Sulmuesi nuk po arrin të gjejë një vend titullari te Liverpool, por për U-21 të Anglisë ai është thjesht i pandalshëm.

Solanke ka shkëlqyer me shpresat e Tre Luanëve, dhe në mediat angleze është raportuar se Jurgen Klopp i ka premtuar se do të ketë më shumë minuta në dispozicion për të treguar aftësitë e tij me ekipin e parë.

Ndërkohë, shijoni këtë perlë.