Ne rinine e tij ka luajtur futboll, por me shume lidhje me kete sport e ka si tifoz. E kemi fjalen per shkodranin Serjan Hotaj. Jeton prej vitesh ne Antverp te Belgjikes, por nuk mund te qendroje larg skuadres se tij te zemeres, Vllaznise.

Javen e kaluar pat udhetuar nga Belgjika ne Shkoder per te pare ndeshjen e pare ne mes Vllaznise dhe Universitateas dhe nje dite me pas udhetoi serish drejt vendit ku jeton.

Por sot ka marre edhe njehere rrugen, por kete here drejt Rumanise. Ai eshte shfaqur pasdite ne hotelin ku jane te akomoduar kuqeblute dhe ka takuar drejtuesit dhe disa prej pjestareve te skuadres.

Serjani ne fakt edhe vitin e kaluar pat qene i pranishem fillimisht ne Bosnje per te pare ndeshjen ndaj Shiroki Brijeg dhe pastaj edhe ne Qipro per ndeshjen ndaj AEL Limasol.

Duket si tifozi “maratonomak” qe nuk rresht se vrapuari pas Vllaznise dhe padyshim qe ky rast duhet vleresuar. Serjan Hotaj ka dhene edhe nje interviste per gazeten “Shkodra Sport” te cilen mund ta ndiqni duke klikuar ne faqen zyrtare te gazetes tone ne youtube ne linkun e meposhtem: