Vijon rokada në krye të renditjes së Kampionatit të Basketbollit të femrave mes dy ekipeve “Tirana”. Pas fitores 83-54 ndaj Vllaznisë, në krye të klasifikimit është ngjitur sot në mbrëmje skuadra e Sh.B.Tirana, ndeshje e vlefshme për javën e 5-të të Kategorisë së Parë për femra, grupi A.

Ndonëse pritej një takim më i ekuilibruar, pasi shkodranet deri më tani kanë surprizuar në kampionat, në fushë dominoi skuadra e Tiranës, që pati epërsi gjatë gjithë kohës.

Të katërta periodat u dominuan nga basketbollistet bardheblu, që e merituan fitoren, e katërta për to në kampionat.

Vajzat e drejtuara nga trajneri Bledar Gjeçaj kesisoj nuk ia kane te fitojne ndaj nje tjeter rivali dhe kesisoj tashme duhet te shtrengohen fort per te mbajtur vendin e katert ne renditje, çka eshte edhe objektivi i tyre ne fakt.

Basketboll – Femra, Kategoria e Parë, Grupi A

E premte, 2 nëntor

Sh.B.Tirana – Vllaznia, 83-54