Pas dy ditesh pushim, Vllaznia neser do t’i rikthehet fushes se stervitjes teksa nen drejtimin e trajnerit Elvis Plori do te nise pergatitjet per sfiden e rradhes, ate qe do te luaje me 30 mars ndaj Partizanit per kupe.

Nje sfide shume interesante, por njekohesisht edhe e shume e rendesishme per ekipin shkodran qe do te kerkoje patjeter fitoren dhe hedhjen e nje hapi te sigurte per kualifikimin ne finale te ketij kompeticioni.

Shqetesimi kryesor i stafit teknik padyshim qe eshte gjendja shendetesore e disa prej lojtareve qe munguan ne ndeshjet e fundit. Per momentin kane qene kater te tille qe nuk kane luajtur, duke filluar nga kapiteni Gurishta, mesfushori Jonuzi dhe dy sulmuesit Latifi.

Shpresat jane qe te kater keta lojtare te rikuperohen dhe te jene te gatshem me 30 mars per sfiden ndaj Partizanit. Duke u shtuar atyre edhe Aralicen, skuadra mund te jete e kompletuar.

Vllaznia me perberje te plote padyshim qe do te jete me e forte dhe do te kerkoje vetem fitoren ne sfiden e pare gjysmefinale ndaj te kuqve./SHKODRA-SPORT.COM/