Vllaznia ka nisur pasditen e sotme pergatitjet e saj ne Medjugorje te Bosnje- Hercegovines. Kuqeblute kane zhvilluar te paren seance stervitore ne kete vend, nderkohe qe neser e ne vijim do te kete me shume ngarkesa, shoqeruar me 2 seanca ne dite.

Gazeta “Shkodra Sport” meson se mengjesin e sotem nga Shkodra jane nisur perpos stafit teknik edhe 28 futbolliste te grumbulluar per kete pergatitore. Perveç atyre me emer, jane edhe disa futbolliste te rinj te cilet do te vezhgohen me kujdes.

Nderkohe me ekipin ka udhetuar edhe Alivoda i cili pas kthimit nga ndeshjet me kombetaren U21, pesoi nje demtim te lehte qe e mbajti larg stervitjes per 2-3 dite, por gjithçka ka kaluar dhe ai ka vijuar me ritmin e pjeses tjeter te skuadres.

Klubi shkodran ka bere te ditur po ashtu se gjate dy javeve te qendrimit ne Medjugorje do te zhvilloje edhe 2-3 ndeshje miqesore te cilat do t”i sherbejne trajnerit Brdariç per te pare gjendjen e futbollisteve dhe konsolidimin e formacionit./www.shkodrasport.com/