Ekipi i Vllaznise eshte nisur mengjesin e sotem drejt Bosnje- Hercegovines per te zhvilluar atje pjesen me intensive te pergatitjeve per ndeshjet e “Conference League” qe do te zhvillohen muajin e ardhshem.

Kuqeblute kane zgjedhur serish kampingun e Medjugorjes per t’u akomoduar nisur nga kushtet e mira qe ofron ai si ne hoteleri, por edhe ne fushat e stervitjes qe jane ne gjendje shume te mire dhe shume afer me strukturen akomoduese.

Edhe veren e kaluar Vllaznia zgjodhi Medjugorjen per stervitje dhe fakti qe mbeti e kenaqur, ka bere qe skuadra ta zgjedhe serish kete vend per stervitje edhe kete here. Mendohet qe skuadra shkodrane te qendroje atje per stervitje dy jave.

Gjate kesaj periudhe stafi teknik ka ne plan edhe zhvillimin e dy apo tre ndeshjeve miqesore, teksa mbetet per t’u mesuar edhe emrat e kundershtareve dhe datat se kur do te luhen ato./www.shkodrasport.com/