Vllaznia ka zhvilluar pasditen e sotme seancen stervitore te rradhes pikerisht ne stadiumin “Loro Boriçi” nderkohe qe neser do te kete edhe nje seance te fundit para se skuadra te lere Shkodren dhe te marre rrugen drejt Durresit per ndeshjen me Erzenin.

Por duhet thene se ne kete pragndeshje stafit teknik i ka dale nje problem tjeter. Ne dy ditet e fundit ka munguar ne stervitje per arsye te nje demtimi mbrojtesi Darko Bulatoviç dhe si rrjedhoje ai mesa duket nuk do te jete i gatshem per sfiden e se shtunes.

Nje gje e tille do te beje qe trajneri Josa te mendoje per nje levizje te detyruar ne repartin e mbrojtjes dhe ne vend te tij me shume mundesi do te aktivizohet shtatelarti Dajan Shehi i cili do te formoje dyshen e qendres bashke me kroatin Juriç.

Ne kete menyre shkon ne dy numri i mungesave per sfiden ndaj shijakasve sepse siç eshte bere e ditur, do te mungoje po per arsye demtimi edhe Aralica. Megjithate Vllaznia ka nje kontigjent te bollshem lojtaresh dhe padyshim qe do gjenden ata te cilet do t’i zevendesojne ato./SHKODRA-SPORT.COM/