Vllaznia e volejbollit te femrave gjen fitoren e pare ne ndeshjet e Kupes se Shqiperise. Pas humbjes javen e kaluar me rezultatin 0-3 ndaj Tiranes, sot vajzat shkodrane kane fituar 3-1 ne Durres ndaj Teutes vendase.

Ne fakt kjo ndeshje nisi me mire per durrsaket te cilat e fituan setin e pare me rezultatin 25-19, por shkodranet reaguan duke fituar te dytin 25-13 dhe duke barazuar numrin e tyre ne 1-1.

Seti i trete do te ishte me i bukuri, i shoqeruar me shume rivalitet dhe kete e tregon me se miri rezultati perfundimtar i tij, 32-30 ne favor te Vllaznise. Nderkohe ne setin e katert eshte ekipi shkodran dominues ne fushe dhe si rrjedhoje e fiton edhe ate 25-22.

Ne kete menyre ka fituar krejt ndeshjen me rezultatin 3-1 duke siguruar tre piket e para ne grupin B ku marrin pjese sebashku edhe me Tiranen dhe Partizanin. Javen e ardhshme Vllaznia do te prese ne Shkoder pikerisht ekipin e Partizanit.

Gara per te qene ne dy vendet e para ne grup duket e forte, por shanset qe ne mes tyre te jete edhe Vllaznia duken te pakta duke pase parasysh qe aty jane Tirana e Partizani, dy skuadra shume te forta./SHKODRA-SPORT.COM/