Izmir Smajlaj me rezultat të shkëlqyer. Kërcen 8.30 metra para Europianit

Atleti shkodran Izmir Smajlaj po kalon një formë të shkëlqyer përpara kampionatit Europioan të atletikës që do të zhvillohet pas një jave. Këtë Smajlaj e ka treguar në stërvitjen që po kryen përpara këtij evenimenti në stadiumin “Elbasan Arena”, ku...

IZMIR SMAJLAJ “BRAKTIS” VLLAZNINË DHE KALON TEK TIRANA

Kampioni i Europës në atletikë Izmir Smajlaj që nga dita e sotme nuk është më pjesë e ekipit të Vllaznisë. Ai ka tërhequr leje- kalimin nga klubi shkodran dhe është bërë tashmë pjesë e klubit Tirana. Një gjë të tillë...

Smajlaj: Ja pse s’mora dot medalje në Lojërat Mesdhetare

Objektivi i tij për medalje këtë herë nuk është arritur. Kampioni i Europës në atletikë Izmir Smajlaj është renditur vetëm i katërti në Lojërat Mesdhetare që po zhvillohen në Tarragona të Spanjës. Ai ka kërcyer vetëm 7.85 metra ndërkohë...

Izmir Smajlaj jashtë zonës së medaljeve në Lojërat Mesdhetare. Renditet i katërti

Atleti shkodran Izmir Smajlaj nuk ka arritur dot të futet në zonën e medaljeve në Lojërat Mesdhetare "Tarragona 2018". Ai është renditur i katërtin në garën e kërcimit së gjati. Gjërat nuk kanë shkuar ashtu si duhet dhe ai...

Shala: Luiza Gega vendos rekorde, shteti vjedh paratë

Edhe pse futbolli është sporti më popullor, shqiptarët po shkëlqejnë në disa disiplina të ndryshme sportive. Luiza Gega mori medalje të artë në Lojërat Mesdhetare, duke vënë dhe rekord, por siç ndodh zakonisht nuk ka asnjë përkrahje për të...

Shqiptarët “të marrosur” pas Botërorit, por Luiza Gega merr medalje të artë në “Tarragona...

E çuditshme por mëse e vërtetë. Të gjithë shqiptarët janë fokusuar tek Botërori i futbollit pavarësisht se aty nuk luan kombëtarja e tyre. Madje edhe mediat dhe bëjnë gabimin e madh: Harrojnë arritjet e sportistëve shqiptarë. Mbrëmjen e sotme...

Franko Burraj “e tepron”. Tjetër rekord kombëtar në “Lojërat Mesdhetare”

I mrekullueshëm dhe fantastik. I tillë është shfaqur sërish atleti shkodran Franko Burraj. Pas rekordit të thyer ditën e djeshme, e ka përsëritur sërish të njëjtën gjë dhe mbrëmjen e sotme na ka dhuruar një tjetër rekord. Në finalen...

Izmir Smajlaj “bën nxemjen”. Siguron finalen e Lojërave Mesdhetare (VIDEO)

Atleti shkodran Izmir Smajlaj sot "ka bërë nxemjen" në Lojërat Mesdhetare duke siguruar kualifikimin për në finale të këtij kompeticioni. Në garat kualifikuese ai nuk ka rrezikuar shumë. Ka kryer vetëm dy kërcime dhe me rezultatin më të mirë...

Historike: Franko Burraj thyen rekordin e 400 metrave të Ilir Xhanit pas 21 vitesh

Pas disa përpjekjesh, atleti shkodran Franko Burraj më në fund ka arritur të thyejë rekordin kombëtar në garën e 400 metrave. Ka ndodhur kështu në garat e zhvilluara në Tarragona të Spanjës pikërisht në Lojërat Mesdhetare ku ai po...

Smajlaj: Krenar që do të mbaj flamurin shqiptar. Detyra jonë ngritja e tij lart...

Atleti shkodran Izmir Smajlaj është shprehur shumë i lumtur që do të mbajë flamurin shqiptar në ceremoninë e hapjes së Lojërave Mesdhetare "Tarragona 2018". Flamur të cilin paraditen e sotme ia ka dorëzuar në një ceremoni të veçantë vetë Presidenti...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Klaudia Rrotani “lë” futbollin dhe nis një profesion tjetër

Një nga futbollistet më të mira në Shqipëri aktualisht është Klaudia Rrotani. Ajo jo vetëm që ka spikatur prej vitesh me ekipin "Juban Danja",...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR