Izmir Smajlaj: 2019-ta, një vit me synime madhore

Një fazë stërvitore njëmujore në Itali, për ta nisur sa më mirë vitin 2019, ku synimet janë madhore. Duke folur posaçërisht për Rrjetin e Radio-Televizionit Shqiptar nga Qendra Olimpike në Romë, shkodrani rrëfen përgatitjet dhe shpalos edhe objektivat për...

Franko Burraj thyen dy herë rekordin e sallave të mbyllura në 400 metra në...

Atleti shkodran Franko Burraj ka bërë një tjetër paraqitje të mirë në garat ndërkombëtare ku ka marrë pjesë dhe thyen sërish rekordin kombëtar. Këtë herë atë të garës së 400 metrave të sallave të mbyllura. Ka ndodhur kështu në...

Fatjon Serhati është “Trajneri më i mirë i moshave për vitin 2018”

Agjensia e Spektakleve "Buna 1" ne kuadrin e nominimeve ka patur serish edhe ate te "Trajnerit me te mire te moshave per vitin 2018". Ne votime kane qene te nominuar kater trajneret, Ana Gjelaj, Fatjon Serhati, Leonat Kola dhe Luan...

Dyshja Burraj- Rrotani javën tjetër drejt Marsejës. Për medalje dhe rekord të ri

Javën e ardhshme në Marsejë të Francës do të zhvillohen Lojërat Mesdhetare në salla të mbyllura për moshën deri 23 vjeç. Në to, pritet të marrë pjesë edhe atleti shkodran Franko Burraj i cili do të konkurrojë në garën...

Rrotani: Bashkia të hedhë më shumë sytë nga shumësportëshi. Është nderi i Shkodrës

Puna e tij me atletët e Vllaznisë dhe sukseset e arritura gjatë vitit që lamë pas, e kanë bërë atë të ndjehet mjaft mirë. Mbi të gjitha rekordet e arritura me sportistin Franko Burraj. Jo më kot, Bruno Rrotani...

Izmir Smajlaj mbetet i veçantë. Përfaqëson Tiranën por i uron Vllaznisë titullin kampion për...

Kampioni i Europës në atletikë Izmir Smajlaj prej pak muajsh ka "braktisur" Vllazninë dhe tashmë përfaqëson Tiranën në të gjitha garat kombëtare. Një zgjedhje e kushtëzuar për arsye të vendbanimit të tij të ri, kushteve më të mira të...

Keraxhijeva e Kiradiliev fituesit e edicionit të 7-të të “Maratonës së Pavarësisë”

Maratona e Pavarësisë një eveniment ndërkombëtar! Të nisur nga Ulqini, 90 pjesëmarrës kanë mbërritur në Shkodër dhe janë pritur nga kryetarja e Bashkisë së Shkodrës zj. Voltana Ademi. Si asnjëherë më parë, garuesit ishin nga Kosova, Shqipëria, Mali i...

Të dielën maratona e pavarësisë Ulqin-Shkodër

Per te shtatin vit me rradhe, sivjet do te zhvillohet serish "Maratona e Pavaresise", e organizuar nga Bashkia Shkoder ne bashkepunim me Komunen e Ulqinit dhe Këshillin Kombëtar te Shqiptarëve në Malin e Zi. Ajo kete heredo të organizojnë...

Vildan Tufi sytë nga Ergys Gjeçaj. Sot më shumë se kurrë

Vllaznia në atletikë gjithë këto vitet e fundit ka shkëlqyer në nxjerrjen e sportistëve cilësorë dhe sidomos në garën e kërcimit së gjati. Trajneri Vildan Tufi ka nxjerrë me dhjetra kampionë por edhe rekordmenë. Kulmi i tij padyshim ka...

Europiani i Atletikës, Gega mbetet jashtë zonës së medaljeve

Luiza Gega mbetet jashtë zonës së medaljes! Atletja shqiptare është renditur e katërta në garën finale të 3000 metrave me pengesa të Kampionatit Europian të Atletikës, duke regjistuar kohën prej 09:24:78, me një diferencë shumë të vogël nga vend...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR