E FUNDIT/ Vllaznia në atletikë kampione e Shqipërisë për të 14-tin vit rradhazi

Vllaznia ne atletike per meshkuj eshte kurorezuar sot per te 14-ten here rradhazi kampione e Shqiperise. Ajo ka dominuar mbi te gjithe ekipet e tjera pjesmarrese edhe ne garat e dites se dyte qe jane zhvilluar pasditen e sotme...

FANTASTIKE/ Franko Burraj vendos rekord të ri kombëtar në 200 metra

Atleti shkodran Franko Burraj na dhuron nje tjeter rekord te ri kombetar. Nje rekord ne garen e 200 metrave, i cili eshte vendosur sot pasdite ne garat e kampionatit kombetar qe jane zhvilluar ne "Elbasan Arena". Koha e vendosur prej...

Atletët e Vllaznisë sot drejt titullit të 14-të kampion rradhazi

Dita e pare e kampionatit kombetar te atletikes per te rritur, ka nisur mbare per sportistet e Vllaznise te cilet kane bere shume mire ne garat e zhvilluara dhe jane shume prane shpalljes kampion, titull ky qe do te...

Bruno Rrotani: Askush si atletika, së shpejti do kemi të tjerë sportistë elitarë si...

Vllaznia në atletikë prej vitesh e dekadash është dominuese në këtë disiplinë. Përjashtim nuk bëri as aktiviteti i fundit ku kuqeblutë dolën sërish kampionë. Trajneri, Bruno Rrotani foli për këtë arritje duke u shprehur shumë krenar dhe duke premtuar...

Tentoi rekordin në Shkodër dhe këputi ligamentet, Smajlaj jep njoftimin e rëndë

Atleti Izmir Smajlaj doli i pari dje në garën e Kupës së Shqipërisë për kërcim në gjatësi. Megjithatë gjithçka shkoi keq në provën e pestë, kur Smajlaj provoi të vendosë rekord. Në shtëpinë tij, stadiumin “Loro Boriçi”, atleti që...

U dëmtua dje në garat e Shkodrës, ja gjendja e Izmir Smajlajt

Kupa e Shqipërisë në atletikë, që të martën pasdite u zhvillua në pistën e stadiumit “Loro Boriçi”, ka shkaktuar dhe një problem shumë të madh. Dëmtimi i Izmir Smajlajt, që u shpall fitues në kërcim së gjati më 7.87...

VIDEO/ Leandro Çardaku: Rekordin e ri ia dedikoj trajnerit Albert Marashi

Pasditen e djeshme ka bere nje arritje shume te rendesishme te karrieres se tij, ka thyer nje rekord kombetar dhe padyshim qe ky eshte vetem hapi i pare i shume arritjeve te tjera qe ai pritet te kete ne...

FANTASTIKE/ Pista e ‘Loro Boriçit’ çertifikohet për aktivitete ndërkombëtare

Dje ne pisten e stadiumit "Loro Boriçi" jane zhvilluar garat e Kupes se Shqiperise, aktivitet ky qe rikthehej ne Shkoder pas plot 30 vitesh mungese. Por duket se nuk ka qene lajmi i vetem i mire per atletiken shkodrane. Ka...

Vllaznia shpallet fituese e Kupës së Shqipërisë për të 14-tin vit rradhazi

Vllaznia ne atletike per meshkuj eshte shpallur fituese e Kupes se Shqiperise per te 14-tin vit rradhazi. Trofeu i fundit eshte fituar pasditen e sotme ne pisten e stadimit "Loro Boriçi" ku eshte zhvilluar edhe edicioni i rradhes i...

VIDEO/ Kupa e Shqipërisë rikthehet pas 30 vitesh në Shkodër, kryetrajneri Marashi: Të martën...

Diten e sotme eshte dhene lajmi se te marten e ardhshme ne Shkoder do te zhvillohet Kupa e Shqiperise ne atletike per te rritur. Kjo gje eshte konfirmuar edhe nga vete kryetrajneri i Vllaznise Albert Marashi ne nje interviste...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI