FANTASTIKE/ Atleti shkodran Bledar Mesi shpallet nënkampion Europe

0
Atleti shkodran Bledar Mesi ka bere nje paraqitje fantastike diten e sotme duke u shpallur nenkampion Europe ne garat e veteraneve qe u zhvilluan ne Torun te Polonise. Ai ka konkurruar ne kategorine MASTER, pikerisht ne disiplinen e 1500...

Atleti i parë shqiptar në një gjysmëfinale Botërori, Burraj: Tani dua të kualifikohem për...

0
Franko Burraj është i pari atlet shqiptar për meshkuj i cili arriti të përfaqësojë Shqipërinë në gjysmëfinalet e një gare botërore për sallat e mbyllura. Në Skoci 27-vjeçari, i cili garon në disiplinën e shpejtësisë 400 metra, ishte vetëm...

Atleti shkodran shkruan historinë, kualifikohet në gjysmëfinalet e Kampionatit Botëror

0
Franko Burraj ka shkruar historinë duke u bërë i pari atlet shqiptar mashkull që kualifikohet në gjysmëfinalet e një kampionati botëror. 25-vjeçari po merr pjesë në Botërorin që po zhvillohet në Glasgou të Skocisë dhe arriti të kualifikohet për në...

VIDEO/ Trajneri Marashi: Atletët e Vllaznisë dominuan në Kampionatin Dimëror. Do marrin pjesë edhe...

0
Atletët e Vllaznise e kane nisur mbare edhe vitin 2024 duke dominuar ne garat e Kampionatit Kombetar Individual Dimeror qe u zhvilluan ne Elbasan. Jane shpallur kampione sportistet Franko Burraj, Leandro Çardaku, Kolindo Kiri, Muhamet Çangeli, Glenis Haxhiaj dhe...

Atletët e Vllaznisë e nisin mbarë vitin 2024. Dominojnë në garat e Kampionatit Individual...

0
Atletet e Vllaznise e kane nisur mbare edhe vitin 2024. Ne garat e Kampionatit Kombetar Individual Dimeror qe u zhvilluan diten e djeshme ne Elbasan, ato kane bere paraqitje shume te mira duke zene disa vende te para ne...

Ministria e Sporteve reagon për akuzat e Luiza Gegës: Ka marrë 13 shpërblime, do...

0
Në lidhje me kritikat e atletes Luiza Gega, për mosdhënien e shpërblimeve për vitin 2023, ka reaguar edhe Ministria e Sporteve. E pyetur nga “Panorama Sport”, ministria ka reaguar duke thënë ndër të tjera se Gega ka marrë 13...

‘Talenti i vitit’/ Kolindo Kiri: I vlerësuar për çmimin që mora, ja objektivi...

0
Nga Endri ÇINARI Kolindo Kiri, një prej atletëve të Vllaznisë fitoi çmimin si talenti i vitit, akorduar nga “Shkodra Sport”. Për gazetën ai ka folur në një intervistë ku shprehet i emocionuar për këtë vlerësim. Ai gjithashtu tregon edhe vështirësitë...

Atletët e Vllaznisë dominojnë edhe në ‘Tirana Youth Run’, sjellin 4 kupa në Shkodër

0
Atletet e Vllaznise dominojne ne nje tjeter aktivitet kombetar qe u organizua diten e djeshme ne kryeqytet, pikerisht ne "Tirana Youth Run". Aktivitet ky qe ishte më e madhi i atletikës i zhvilluar ndonjëherë në vend, për moshat nga...

Fantastike Luiza Gega/ Atletja shqiptare renditet e 8-ta në botë në garën e 3000...

0
Luiza Gega u rendit në vendin e tetë në finalen e 3000 metrave me pengesa, zhvilluar mbrëmjen e sotme në Budapest të Hungarisë. Ndonëse jo në formën optimale, për shkak të një dëmtimi që para fillimit të botërorit, atletja...

Atleti i Vllaznisë Kolindo Kiri pjesmarrës në Kampionatin Europian U20

0
Atleti i Vllaznise Kolindo Kiri sebashku me trajnerin e tij Bruno Rrotani qe prej dites se djeshme ndodhen ne Izrael, aty ku do te marrin pjese ne Kampionatin Europian U20 qe zhvillohet ne Jerusalem. Shqiperia perfaqesohet ne kete eveniment shume...