ATLETIKË/ Franko Burraj vend të parë në Kampionatin Europian ekipor në Poloni

0
Atleti shkodran Franko Burraj arrin nje tjeter sukses ne garat nderkombetare. Diten e sotme ne Poloni eshte zhvilluar gara e 400 metrave, e vlefshme per Kampionatin Europian Ekipor qe po zhvillohet ne kete vend dhe sportisti i Vllaznise me...

SKANDAL/ Dëmtohet sërish për të disatën herë pista e tartanit në stadiumin ‘Loro Boriçi’

0
Nuk ka kaluar më shumë se një vit e gjysëm që nga ri-shtrimi i pistës së tartanit në stadiumin “Loro Boriçi” në Shkodër, por sërish janë shfaqur disa probleme serioze. Askush nuk e ka pritur që në një kohë...

Atletët e Besëlidhjes paraqitje dinjitoze në garat e kampionatit kombëtar

0
Pak dite me pare ne Elbasan u zhvillua kampionati kombetar i atletikes per te rritur ku moren pjese te gjithe sportistet e Shqiperise dhe ne fund te tij, Vllaznia per meshkuj dhe Tirana per femra zune vendet e para...

REKORD/ Vllaznia në atletikë shpallet kampione e Shqipërisë për vitin e 15-të rradhazi

0
Vllaznia ne atletike per meshkuj eshte shpallur pasditen e sotme serish kampione e Shqiperise. Titulli i ketij viti eshte i 15-ti rradhazi e qe tregon me se miri dominimin absolut te atletikes shkodrane. Pas suksesit ne garat e dites se...

ATLETIKË/ Vllaznia e nis mbarë kampionatin. Shumë pranë titullit të 15-të rradhazi

0
Kampionati kombetar i atletikes per te rritur i vitit 2023 ka nisur ne menyren e duhur per ekipin e meshkujve te Vllaznise dhe ai ka hedhur hapin e pare dhe te sigurte drejt shpalljes kampion i Shqiperise edhe per...

Izmir Smajlaj: Dua të punoj sërish me Gjergjin. Presidentin e dënuan për inat

0
Izmir Smajlaj fitoi pafajësinë pas akuzave për manipulim rezultate dhe për këtë, atleti shkodran shprehet tepër i lumtur. Në një intervistë për emisionin “Panorama Sport” në “Panorama TV”, Smajlaj thotë se ishte i bindur që do të vihej drejtësia...

‘I pafajshëm’ Izmir Smajlaj i rikthehet pistës: I drejti nuk mposhtet kurrë

0
Izmir Smajlaj u shpall i pafajshëm vetëm pak ditë më parë pas akuzave që i bën për manipulim të rezultatit. Gjykata Sportive Botërore në Londër i dha pafajësinë atletit shkodran, ndërkohë që pezulloi nga detyra trajnerin e tij e...

VIDEO/ Dy medalje ari për Franko Burrajn në Mitingun Ndërkombëtar të Tivarit dhe kohë...

0
Tjeter paraqitje e mire dhe tjeter sukses per atletin shkodran Franko Burraj. Ne garat e sotme te zhvilluar ne Tivar te Malit te Zi, pikerisht ne edicionin e rradhes te Mitingut Nderkombetar qe zhvillohet çdo vit aty me date...

VIDEO/ Franko Burraj: Në garat e ardhshem synoj të tjera trofe dhe rekorde

0
Vllaznia në atletikë për meshkuj u shpall fituese e Kupës së Shqipërisë për vitin 2023, në garat e të rriturve të zhvilluara ditën e djeshme në pistën e stadiumit “Loro Boriçi”. Edhe pse në kushte atmosferike jo të mira,...

VIDEO/ Vllaznia në atletikë shpallet fituese e Kupës së Shqipërisë për vitin 2023

0
Vllaznia ne atletike per meshkuj shpallet edhe fituese e Kupes se Shqiperise per vitin 2023, ne garat e te rriturve. Ky eshte verdikti i garave te zhvilluara diten e sotme ne pisten e stadiumit "Loro Boriçi". Nderkohe per femra,...