Luiza GEGA mban fjalën, rekord i ri dhe medalje e artë për Shqipërinë në...

Ashtu sikurse pritej, gara e 3000 metrave me pengesa në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022” nuk dhuroi asnjë surprizë. Luiza Gega i dhuroi medaljen e artë Shqipërisë në një garë të dominuar totalisht. Gega realizoi një tjetër paraqitje fenomenale teksa vendosi...

Intervista/ Kryetrajneri Marashi: Sukseset e atletikës së Vllaznisë nuk do ndalen

Vllaznia ne atletike vazhdon te mos ndalet. Pasi ka fituar titullin e 14-te kampion rradhazi me te rriturit, kupen e 14-te te Shqiperise radhazi po me te rriturit, vjen edhe titulli i 14-te radhazi edhe per te rinjte, ne...

FANTASTIKE/ Atleti shkodran Franko Burraj thyen sërish rekordin kombëtar të 400 metrave

Tjeter paraqitje e sukseshme e atletit shkodran Franko Burraj dhe tjeter rekord i ri kombetar prej tij. Ka ndodhur keshtu pasditen e sotme ne garat eliminatore te disiplines se 400 metrave, te vlefshme per Lojerat Mesdhetare "Oran 2022" qe...

Vllaznia në atletikë për të rinj kampione për të 14-tin vit rradhazi

Vllaznia në atletikë është ekipi kampion për të rinj në sezonin 2021-2022. Ekipi në fjalë që drejtohet nga kryetrajneri Albert Marashi, ka përsëritur suksesin e një viti më parë, kur u shpallën kampionë. Madje, për ekipin kuqeblu, ky është...

Tre atletë të rinj shkodranë sot garojnë në Kampionatin Ballkanik

Pas paraqitjes shume te suksesshme te atleteve te Vllaznise ne garat e djeshme te vlefshme per Kampionatin Europian te Shteteve te Vogla ku moren nje medalje ari dhe dy bronzi, sot eshte rradha e atleteve te rinj shkodrane per...

Jo vetëm Burraj, medalje edhe për dy atletë të tjerë shkodranë në Europian

Medalja e arte e fituar nga Franko Burraj ne Kampionatin Europian te Shteteve te Vogla (Championship of the Small States of Europe), nuk ka qene e vetmja medalje e fituar nga atletet shkodrane. Perpos tij ne podium jane ngjitur edhe...

Atleti shkodran Franko Burraj medalje ari në Europianin e Shteteve të Vogla dhe barazim...

Ashtu siç pritej, atleti shkodran Franko Burraj ka treguar nje forme shume te mire sportive edhe ne garat e Kampionatit Europian te Vendeve te Vogla qe u zhvilluan sot ne Malte. Ai ka konkurruar ne garen e 400 metrave, ku...

Katër atletë të Vllaznisë sot në pistë për garat e Kampionatit Europian të Shteteve...

Kjo fundjavë do të jetë e ngjeshur me aktivitete të rëndësishme ndërkombëtare për atletët e Vllaznisë. Shtatë prej tyre, bashkë edhe me dy trajnerë shkodranë do të përfaqësojnë vendin tonë në gara ndërkombëtare ku do të synojnë një përfaqësim...

Kampioni Izmir Smajlaj mesazh falenderimi për kirurgun e njohur italian që e operoi

Izmir Smajlaj pësoi një dëmtim të rëndë gjatë garave të Kupës së Shqipërisë në atletikë të zhvilluar në stadiumin “Loro Boriçi”, teksa këputi ligamentet e gjurit të majtë. Tashmë, Smajlaj është operuar në një nga klinikat më të njohura...

Dëmtimi i rëndë në gju, operohet kampioni shkodran Izmir Smajlaj

Izmir Smajlaj nuk ia ka dalë të rikuperohet përmes fizioterapisë. Kampioni i atletikës shqiptare në kërcim për së gjati ka operuar ligamentet e gjurit pas një dëmtimi të pësuar në kampionatin kombëtar. Është Gjergji Muzaka që ka bërë një postim...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI