Merret vendimi: Izmir Smajlaj i pafajshëm! Pezullohen drejtuesit e Federatës së atletikës

0
Atleti shkodran Izmir Smajlaj është i pafajshëm dhe mund të rikthehet në aktivitet e atletikës normalisht i shkarkuar nga çdo akuzë e mëparshme nga Njësia e Integritetit të Atletikës. Sipas Top Channel më në fund atleti shkodran, kampioni i Europës...

Të mërkurën në Shkodër kupa ‘Gëzim Mema & Vildan Tufi’

0
Pas kampionatit kombetat te 18 vjeçareve qe u zhvillua pak dite me pare ne Shkoder, nje tjeter aktivitet atletike do te zhvillohet javen qe vjen po ne pisten e stadiumit "Loro Boriçi". Kete here behet fjale per nje aktivitet...

VIDEO/ Një fierak përmes lotësh, Nito: Shkodra është kryeqyteti i sporteve. Ajo është mbretëria!

0
Vete eshte nga Fieri, por per Shkodren ka nje respekt te jashtezakonshem. Gje qe e shpreh permes fjaleve qe nxjerr nga goja sa here permend emrin e ketij qyteti, por edhe lotet qe i dalin nga syte. E kemi fjalen...

Besëlidhja ka traditë edhe në atletikë. 4 sportistë të saj shpallen kampionë me 18...

0
Ne garat e pak diteve me pare ne Shkoder, pikerisht te kampionatit kombetar U18, perpos atleteve te Vllaznise qe ishin me te miret duke u shpallur kampione si ekip, kane spikatur edhe ato te Beselidhjes. Ky ekip u perfaqesua ne...

VIDEO/ Atleti i Vllaznisë Erdi Duka: Dua të zëvëndësoj rekordmenin Izmir Smajlaj

0
Atletët e Vllaznisë kanë dominuar në disiplinat e tyre të zakonshme, ato të garave të shpejtësisë dhe kërcimeve. Kështu, vlen për t’u përmendur rezultati i atletit Erdi Duka që në garën e kërcimit së gjati ka kërcyer 6.72-metra, duke...

Kryetrajneri Albert Marashi: Atletët e Vllaznisë do vazhdojnë dominimin në pistat shqiptare

0
Atletët e Vllaznisë kanë dominuar në disiplinat e tyre të zakonshme, ato të garave të shpejtësisë dhe kërcimeve. Kështu, vlen për t’u përmendur rezultati i atletit Erdi Duka që në garën e kërcimit së gjati ka kërcyer 6.72-metra, duke...

ATLETIKË/ Vllaznia shpallet kampione e Shqipërisë edhe për 18 vjeçarët

0
Atletët e Vllaznise kane rezultuar te suksesshem duke dominuar edhe ne kampionatin e 18 vjeçareve teksa kane zene vendin e pare ne renditjen ekipore dhe jane shpallur kampione te Shqiperise. Garat e ketij kampionati jane zhvilluar diten e sotme ne...

VIDEO/ Kryetrajneri Marashi: Këtë muaj do zhvillohen 3 aktivitete atletike në Shkodër

0
Vllaznia ne atletike vazhdon te beje paraqitje te mire ne te gjitha garat kombetare ku merr pjese. Keshtu ndodhi edhe ne garat e kampionatit te 13 dhe 16 vjeçareve qe u zhvilluan dy dite me pare ne Tirane. Ne keto...

Izmir Smajlaj mesazh Luiz Ejllit: Je bërë më i shpejtë se unë rreth pishinës

0
Pas Erkand Qerimaj, nje tjeter kampion i shquar si Izmir Smajlaj, ka shprehur sot mbeshtetjen e tij publike per Luiz Ejllit, kengetarin qe i ka bere per vete te gjithe me performancen e tij ne reality- show "Big Brother...

Ekipet e moshave të atletikës së Vllaznisë sjellin edhe dy tituj kampionë në Shkodër

0
Muaji prill ka nisur edhe me dy tituj te tjere kampione per ekipet e moshave te atletikes se Vllaznise. Ne garat e zhvilluara pasditen e sotme ne Tirane, shkodranet jane shpallur kampione te vendit ne garat e U16 me...