Luiza Gega: Për këtë sukses më është dashur të qëndroj shumë kohë larg familjes

Luiza Gega, atletja që u shpall kampione Europe të shtunën në mbrëmje në Mynih, është pritur me anë të një ceremonie në aeroportin “Nënë Tereza”. Për ta pritur kampionen e Europës kishin dalë Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis...

U shpall kampione Europe/ Kaq milionë fiton Luiza Gega nga shteti

Luiza Gega bëri historinë e atletikes shqiptarë në kampionatin europian që po zhvillohet në Mynih të Gjermanisë. Vendi i parë në garën e 3 mijë metrave me pengesa, është dëshmi e një firme fantastike që po përjeton këto vitet...

FANTASTIKE/ Luiza Gega shpallet kampione Europe

Luiza Gega nuk di të ndalet duke shkruar historinë për sportin shqiptar. Atletja shqiptare sot ka bërë një paraqitje fantastike në finalen e 3000 metrave me pengesa, duke u shpallur Kampione e Europës në aktivitetin që po zhvillohet në...

Luiza Gega, atletja që s’ndalet dhe vazhdon të nderojë Shqipërinë

Atletja e talentuar, Luiza Gega vazhdon te jete e suksesshme ne garat nderkombetare, duke bere qe emri i atletikes shqiptare te rritet nga gara ne gare. Paraqitja e fundit qe mori vleresime shume pozitive, jo vetem nga specialistet shqiptare,...

E pesta në botë dhe rekord kombëtar, Luiza Gega rishkruan historinë e atletikës shqiptare

Është e jashtëzakonshme dhe e pabesueshme ajo që po realizon Luiza Gega nga gara në garë. Kampionia kuqezi ka dhuruar në orët e para të mëngjesit të sotëm paraqitjen më të mirë të të gjitha kohërave për Shqipërinë në një...

Atletja Luiza Gega nuk ndalet. Kualifikohet për në finalen e Kampionatit Botëror

Atletja e talentuar shqiptare, Luiza Gega është kualifikuar në finalen e garës së 3000-m me pengesa, në Botërorin e Atletikës. Gega arriti të dalë e treta në xhiron e dytë të kësaj gare, ku ishin të përfshira konkurrentet më...

PRONONCIMI/ Franko Burraj: I lumtur për dy rekordet, por më mbeti peng mungesa e...

Dy rekorde të reja kombëtare ka përmirësuar atleti i talentuar shkodran, Franko Burraj, në Lojërat Mesdhetare të Algjerisë. Menjëherë, pas kthimit në Shqipëri, në një intervistë për “Shkodra Sport”, ai tregoi emocionet e përjetimit të një veprimtarie kaq të...

I SHKËLQYER/ Atleti shkodran Franko Burraj vendos një tjetër rekord të ri kombëtar

Tjeter rekordi i ri kombetar nga atleti shkodran Franko Burraj ne garen e 400 metrave. Por per fat te keq, 24 vjeçari humbi mundesine per t'u ngjitur ne podiumin e Lojerave Mesdhetare "Oran 2022" pasi u rendit i katerti...

Mentor Kikia: Një këshillë për Luiza Gegën në kulmin e lavdisë

Shqiptarja Luiza Gega mori medaljen e artë në lojërat mesdhetare në garën e 3000-metrave. Një rezultat që bëri krenar gjithë shqiptarët. Pas kësaj arritje të Gegës, ka ardhur reagimi i fortë i gazetarit Mentor Kikia. Ai e këshillon sportisten...

Franko Burraj, atleti që meriton më shumë vëmendje

Edhe pse, Franko Burraj figuron ndër atletët më të spikatur të përfaqësueses së Shqipërisë në atletikë, për shkodranin vazhdon të ketë një padrejtësi. Ashtu si edhe në ndonjë garë tjetër ndërkombëtare të nivelit të lartë, emri i trajnerit të...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI