‘I pafajshëm’ Izmir Smajlaj i rikthehet pistës: I drejti nuk mposhtet kurrë

0
Izmir Smajlaj u shpall i pafajshëm vetëm pak ditë më parë pas akuzave që i bën për manipulim të rezultatit. Gjykata Sportive Botërore në Londër i dha pafajësinë atletit shkodran, ndërkohë që pezulloi nga detyra trajnerin e tij e...

VIDEO/ Dy medalje ari për Franko Burrajn në Mitingun Ndërkombëtar të Tivarit dhe kohë...

0
Tjeter paraqitje e mire dhe tjeter sukses per atletin shkodran Franko Burraj. Ne garat e sotme te zhvilluar ne Tivar te Malit te Zi, pikerisht ne edicionin e rradhes te Mitingut Nderkombetar qe zhvillohet çdo vit aty me date...

VIDEO/ Franko Burraj: Në garat e ardhshem synoj të tjera trofe dhe rekorde

0
Vllaznia në atletikë për meshkuj u shpall fituese e Kupës së Shqipërisë për vitin 2023, në garat e të rriturve të zhvilluara ditën e djeshme në pistën e stadiumit “Loro Boriçi”. Edhe pse në kushte atmosferike jo të mira,...

VIDEO/ Vllaznia në atletikë shpallet fituese e Kupës së Shqipërisë për vitin 2023

0
Vllaznia ne atletike per meshkuj shpallet edhe fituese e Kupes se Shqiperise per vitin 2023, ne garat e te rriturve. Ky eshte verdikti i garave te zhvilluara diten e sotme ne pisten e stadiumit "Loro Boriçi". Nderkohe per femra,...

VIDEO/ Gjulio Zefi: Shkodra ka qenë, është dhe do të jetë gjithmonë promotore e...

0
Pasditën e djeshme në Shkodër është zhvilluar një aktivitet mjaft interesant në sportin e atletikës. Kështu, bëhet fjalë pikërisht për Kupën e Nderimit të Figurave dhe sivjet, kjo Kupë është organizuar në nderim të dy figurave të shquara të...

VIDEO/ Albert Marashi: Gëzim Mema dhe Vildan Tufi meritojnë respektin e të gjithëve

0
Pasditën e djeshme në Shkodër është zhvilluar një aktivitet mjaft interesant në sportin e atletikës. Kështu, bëhet fjalë pikërisht për Kupën e Nderimit të Figurave dhe sivjet, kjo Kupë është organizuar në nderim të dy figurave të shquara të...

VIDEO/ Andi Mema: Jam rritur në pistën e stadiumit, kujtime për babain janë të...

0
Pasditën e djeshme në Shkodër është zhvilluar një aktivitet mjaft interesant në sportin e atletikës. Kështu, bëhet fjalë pikërisht për Kupën e Nderimit të Figurave dhe sivjet, kjo Kupë është organizuar në nderim të dy figurave të shquara të...

VIDEO/ Oltion Luli: Ia kishim ‘borxh’ një aktivitet të tillë Gëzim Memës dhe Vildan...

0
Pasditën e djeshme në Shkodër është zhvilluar një aktivitet mjaft interesant në sportin e atletikës. Kështu, bëhet fjalë pikërisht për Kupën e Nderimit të Figurave dhe sivjet, kjo Kupë është organizuar në nderim të dy figurave të shquara të...

Neziri: Pas asaj për Gëzim Memën dhe Vildan Tufin, shpejt edhe kupa ‘Agim Tafili’...

0
Pasditen e djeshme ne Shkoder, eshte zhvilluar nje aktivitet mjaft interesant ne sportin e atletikes. Keshtu, behet fjale pikerisht per Kupen e nderimit te figurave dhe sivjet, kjo Kupe eshte organizuar ne nderim te dy figurave te shquara te...

Jetmir Jahaj: Sukseset tona nuk janë surpriza, punojmë për elementët e së ardhmes

0
Atletika e Vllaznisë ka njohur sukseset e rradhës në kompeticionet e fundit kombëtare. Atletët kuqeblu kanë qenë dominues ndaj kolegëve të tyre duke merituar vendet e para në kategori të ndryshme. Për këtë ka folur edhe një nga trajnerët...