Ministria e Sporteve reagon për akuzat e Luiza Gegës: Ka marrë 13 shpërblime, do...

0
Në lidhje me kritikat e atletes Luiza Gega, për mosdhënien e shpërblimeve për vitin 2023, ka reaguar edhe Ministria e Sporteve. E pyetur nga “Panorama Sport”, ministria ka reaguar duke thënë ndër të tjera se Gega ka marrë 13...

Heldi Valikaj medalje ari në turneun e Adriatikut në Mal të Zi

0

Atleti 15 vjeçar shkodran Heldi Valikaj ka zënë vendin e parë dhe ka marrë medalje ari në një turne ndërkombëtar të moshave që është zhvilluar ditën e sotme në Tivar të Malit të Zi. Bëhet fjalë për një turne ku marrin pjesë atletë nga gjashtë vendet që lagen nga deti Adriatik dhe pikërisht, Kroacia, Sllovenia, Serbia, Bosnja, Mali i Zi dhe Shqipëria.

Vllaznia kampione për të rinj edhe për vitin 2016

0

Atletët e rinj të Vllaznisë janë shpallur kampionë të Shqipërisë për vitin 2016. Ata kanë arritur të sfidojnë të gjithë kundërshtarët e tyre të ekipeve të tjera në garat e kampionatit kombëtar të 18 vjeçarëve që u zhvilluan ditën e djeshme në Elbasan. Ekipi shkodran ka grumbulluar 160 pikë, më shumë se gjithë të tjerët dhe është konfirmuar edhe njëherë si më i miri i vendit duke vazhduar traditën e mirë të gjithë këtyre viteve të fundit kur kanë arritur të dominojnë në mënyrë absolute në çdo kampionat të zhvilluar.

Atletët e Vllaznisë triumfojnë në garat e Kampionatit Individual Dimëror

0
Atletet e Vllaznise e kane nisur mbare edhe vitin 2023. Ne garat e para te ketij viti, ato te kampionatit dimeror qe u zhvilluan sot ne stadiumin "Elbasani", kane shkelqyer ne te gjitha garat qe kane marre pjese. Rezultatet...

Atletika rrit shanset e Shqipërisë për ‘Tokio 2020’, pas Gegës edhe Smajlaj, Burraj e...

0
Atletika shqiptare pati një sukses të pazakontë në Kampionatin Ballkanik dhe Mitingun Ndërkombëtar të Stambollit, duke regjistruar rekorde të reja kombëtare në disa disiplina dhe njëherësh duke konfirmuar sportistët elitarë që kemi në rang rajonal dhe europian, madje duke...

FANTASTIKE/ Atletët e Vllaznisë për të 12-tin vit rradhazi fitues të Kupës së Shqipërisë

0
Atletët e Vllaznisë bëjnë "pronë" të tyre për të 12-tin vit me rradhë trofeun e Kupës së Shqipërisë. Ata kanë dominuar edhe në garat e sotme të zhvilluara në Elbasan duke treguar supermacinë e tyre ndaj kundërshtarëve dhe duke...

E VEÇANTË/ Atleti lezhjan David Nikolli shpallet kampion i Italisë

0
Atleti lezhjan David Nikolli e ka nisur sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme, teksa në Padova, në Kampionatin Dimëror të Atletikës në Itali, kjo në salla të mbyllura, ka dalë i pari në 1500 metra. 3’39”18 koha...

Franko Burraj drejt Suedisë për medalje europiane dhe rekord të ri

0
Atleti shkodran Franko Burraj bashkë me trajnerin Bruno Rrotani mbrëmjen e së hënës kanë udhëtuar drejt Suedisë, për të marrë pjesë në Kampionatin Europian të 23 vjeçarëve. Ai do të konkurrojë në garën e 400 metrave, garë e cila do...

Izmir Smajlaj kualifikohet për në finalen e Kampionatit Europian

0

Për herë të parë në historinë e atletikës shqiptare një sportist i joni arrin të kualifikohet për në fazën finale të Kampionatit Europian. Ka ndodhur kështu pasditen e sotme me atletin shkodran Izmir Smajlaj i cili në garat e kampionatit që është duke u zhvilluar në Amsterdam, ka arritur të kërcejë 7.92 metra duke u kualifikuar kësisoj për në finalen e ditës së nesërme. Sigurisht që ky është një sukses i madh i këtij sportisti që vazhdon të rikonfirmojë formën e tij shumë të mirë sportive të kohëve të fundit, që u shoqëruan edhe me thyerjen e dy rekordeve në garat e kërcimit së gjati dhe atë trehapësh.

Nis puna për rishtrimin e tartanit në pistën e stadiumit ‘Loro Boriçi’

0
Duhet te kishte filluar ne muajin prill por ne fakt kjo ka ndodhur sot. Ne pisten e stadiumit "Loro Boriçi" ka rinisur puna per rishtrimin e pistes se tartanit. Mjete te renda jane pare sot te punojne teksa fillimisht procesi...