Vllaznia U-16 shpallet kampione e Shqipërisë

0
Sukseset për atletët shkodranë kanë vijuar me të tjera trofe të fituara. Në garat e zhvilluara së fundi, pikërisht në kampionatin e 16 vjeçarëve, Vllaznia është shpallur kampione e Shqipërisë në garat e djemve. Sigurisht që nuk kanë munguar rezultatet...

Flet profesor Vildan Tufi: Atletikës shqiptare po i vjen një “yll” i ri: Erisa...

0
Pas suksesit në kampionatin e 16 vjeçarëve, Vllaznisë në atletikë do të synojë të shpallet kampione edhe në garat e 18 vjeçarëve që do të zhvillohen nesër në Elbasan. Në kampion shkodran janë të bindur për këtë gjë. Njëri...

Vllaznia në atletikë kampione e Shqipërisë edhe për 18 vjeçarët

0
E kishin premtuar një ditë më parë trajnerët Vildan Tufi e Albert Marashi dhe ashtu ka ndodhur. Vllaznia është shpallur kampione e Shqipërisë në atletikë edhe me 18 vjeçarët. Ka ndodhur kështu në garat e zhvilluara sot në Elbasan...

Vildan Tufi 18 herë kampion i Shqipërisë. Por…nuk ndalem këtu (FOTO)

0
Kontributi i tij në atletikën shkodrane dhe atë shqiptare është i jashtëzakonshëm. Vildan Tufi i ka dhuruar këtij sporti me qindra rezultate të shkëlqyer, rekorde, medalje dhe triumfe. Padyshim që ndjehet i kompletuar, megjithatë nuk ka ndër mend të ndalet në...

Historike: Franko Burraj thyen rekordin e 400 metrave të Ilir Xhanit pas 21 vitesh

0
Pas disa përpjekjesh, atleti shkodran Franko Burraj më në fund ka arritur të thyejë rekordin kombëtar në garën e 400 metrave. Ka ndodhur kështu në garat e zhvilluara në Tarragona të Spanjës pikërisht në Lojërat Mesdhetare ku ai po...

Atletika, sporti me më shumë trofe të fituara në klubin Vllaznia

0

Dikush feston titullin e parë në historinë e tij, dikush tjetër priti titullin e 10-të kampion për të vënë yllin e parë në fanellë (është një shenjë treguese në sport kur një ekip fiton 10 herë titullin kampion të atij vendi). Në fakt ka patur edhe ekipe të tjera më Shkodër që e kanë vënë tashmë edhe yllin e dytë në fanellë siç është ekipi i boksit të Vllaznisë që një vit më parë festoi titullin e 20-të kampion. Në Shkodër është krijuar në fakt ideja dhe perceptimi se boksi nën drejtimin e të mirënjohurit Zef Gjoni, duhet të jetë sporti më i titulluar në klubin Vlaznia.

VIDEO/ Një lajm i keq për sportin shkodran. Ikën edhe Fatjon Serhati

0
Largimi i njerëzve nga Shqipëria vazhdon çdo ditë e më shumë. Nëse në fillimin e viteve '90 u larguan shumë njerëz që nuk e gjenin veten këtu dhe nuk kishin një të ardhmen, tashmë po largohen intelektualët. Mes tyre...

Vildan Tufi: Ruli trajneri i Smajlajt? Ka konflikt interesi

0
Tashmë është bërë fakt i kryer: Trajner i kampionit të Europës në atletikë nuk është më Vildan Tufi por Gjergj Ruli. Kjo ka qenë zgjedhja e bërë mesa duket nga vetë Izmir Smajlaj nisur edhe nga disa rrethana të...

Franko Burraj “e tepron”. Tjetër rekord kombëtar në “Lojërat Mesdhetare”

0
I mrekullueshëm dhe fantastik. I tillë është shfaqur sërish atleti shkodran Franko Burraj. Pas rekordit të thyer ditën e djeshme, e ka përsëritur sërish të njëjtën gjë dhe mbrëmjen e sotme na ka dhuruar një tjetër rekord. Në finalen...

VIDEO/ Një fierak përmes lotësh, Nito: Shkodra është kryeqyteti i sporteve. Ajo është mbretëria!

0
Vete eshte nga Fieri, por per Shkodren ka nje respekt te jashtezakonshem. Gje qe e shpreh permes fjaleve qe nxjerr nga goja sa here permend emrin e ketij qyteti, por edhe lotet qe i dalin nga syte. E kemi fjalen...