Mbyllet Memoriali/ Italia në krye, Zeneli e Kajoshi marrin kupat e më të mirëve

Italia eshte vleresuar si ekipi me i mire i Memorialit Nderkombetar "Vllaznia 2019" ndersa kupat per sportistet me te mire kane shkuar per boksieret e kombetares shqiptare teksa Arjon Kajoshi ka marre ate te boksit me teknik ndersa Krenar...

Memoriali “Vllaznia 2019″/ Shqipëria dhe Italia nesër me nga 4 boksierë në finale

Tre fitore të boksierëve italianë dhe tre të atyre shqiptarë kanë spikatur në ndeshjet e ditës së dytë të Memorialit Ndërkombëtar "Vllaznia 2019" që është duke u zhvilluar në Shkodër. Përveç tyre, ka patur edhe dy fitore të boksierëve nga...

Sot dita e dytë e Memorialit. Me interes sfidat e Zenelit, Qamilit, Kajoshit e...

Pasditen e sotme ne oren 17.00 do te nisin ndeshjet e dites se dyte te Memorialit Nderkombetar te boksit "Vllaznia 2019" qe po zhvillohet ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" te Shkodres. Ne program per t'u zhvilluar jane 8 ndeshje...

Nis Memoriali i boksit, në ditën e parë dominojnë italianët e shqiptarët/ FOTO

Pasditen e sotme ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" kane nisur ndeshjet e edicionit te rradhes te Memorialit nderkombetar te boksit "Vllaznia 2019" i cili do te zgjase tre dite. Sot jane zhvilluar ndeshjet e dites se pare dhe ne...

Sot pasdite nis Memoriali Ndërkombëtar i boksit “Vllaznia 2019”

Pasditen e sotme do te startoje ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" edicioni i rradhes i Memorialit Nderkombetar te boksit "Vllaznia 2019" i cili zhvillohet nga Sportklub Vllaznia dhe Federata Shqiptare e Boksit, nen mbeshtetjen e Bashkise Shkoder Qe prej...

Memoriali i boksit, në Shkodër gati të presin mysafirët

Kanë mbetur edhe shtatë ditë deri në startin e edicionit të rradhës të Memorialit Ndërkombëtar të boksit "Vllaznia". Një memorial që zhvillohet në ndërim të Shyqyri Halilit, Dervish Efovia, Ymer Gruda, Fadil Efovia, Ndoc Gjoni, Nazmi Halili, Kolec Ashiku,...

Bujar Qamili “braktis” futbollin, pasionin e tij të madh. Nis të merret me boks...

Të gjithë e njohin Bujar Qamilin për zërin e tij të mrekullueshëm, për këngët e shumta me të cilat personifikohet, duke u bërë kësisoj një nga këngëtarët më të njohur në Shqipëri. Po ashtu, të gjithë e njohin edhe pasionin...

Jetmir Kuçi: Trendy i gabuar i viteve të fundit, nëse lind djalë bëje futbollist,...

Interesi per sportin vitet e fundit eshte shtuar shume tek rinia, por ajo qe te ben pershtypje eshte se shumica zgjedh futbollin. Duke anashkaluar sporte te tjera me shume tradite, e me shume relaksues ndoshta. Nje gje e tille shpeshhere...

Afron Memoriali, Zef Gjoni: Është kthyer interesi, sivjet marrin pjesë edhe medalistë europianë

Edicioni i rradhës i Memorialit Ndërkombëtar të boksit do të zhvillohet në Shkodër në datat 5, 6 dhe 7 prill. Ky aktivitet i cili është sërish i përfshirë në kalendarin e veprimtarive të Federatës Europiane të Boksit, sivjet pritet...

Kuçi kërkesë zëvendësministrit: Zbatonin ligjin e sportit elitar për shkollimin e Elsiditës!

Medaljet në arenën ndërkombëtare dhe këndimi i himnit shqiptar në ceremoninë e fituesve të Kampionatit Europian të boksit, duket se nuk i mjaftojnë boksieres shkodrane Elsidita Selaj për të patur njëfarë "privilegji" për shkollimin e saj. Çdo gjë është zbardhur...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Ndryshime në pankinën e “Juban Danja”, ikën Preka. Ja kush e...

Mbyllja e sezonit futbollistik është shoqëruar edhe me ndryshime në pankinën e ekipit të futbollit të femrave "Juban Danja". Kështu, nga sa bëhet e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR