Bujar Qamili “braktis” futbollin, pasionin e tij të madh. Nis të merret me boks...

Të gjithë e njohin Bujar Qamilin për zërin e tij të mrekullueshëm, për këngët e shumta me të cilat personifikohet, duke u bërë kësisoj një nga këngëtarët më të njohur në Shqipëri. Po ashtu, të gjithë e njohin edhe pasionin...

Jetmir Kuçi: Trendy i gabuar i viteve të fundit, nëse lind djalë bëje futbollist,...

Interesi per sportin vitet e fundit eshte shtuar shume tek rinia, por ajo qe te ben pershtypje eshte se shumica zgjedh futbollin. Duke anashkaluar sporte te tjera me shume tradite, e me shume relaksues ndoshta. Nje gje e tille shpeshhere...

Afron Memoriali, Zef Gjoni: Është kthyer interesi, sivjet marrin pjesë edhe medalistë europianë

Edicioni i rradhës i Memorialit Ndërkombëtar të boksit do të zhvillohet në Shkodër në datat 5, 6 dhe 7 prill. Ky aktivitet i cili është sërish i përfshirë në kalendarin e veprimtarive të Federatës Europiane të Boksit, sivjet pritet...

Kuçi kërkesë zëvendësministrit: Zbatonin ligjin e sportit elitar për shkollimin e Elsiditës!

Medaljet në arenën ndërkombëtare dhe këndimi i himnit shqiptar në ceremoninë e fituesve të Kampionatit Europian të boksit, duket se nuk i mjaftojnë boksieres shkodrane Elsidita Selaj për të patur njëfarë "privilegji" për shkollimin e saj. Çdo gjë është zbardhur...

“Solidaritet” kampionësh, Demaj: Jepini atë që meriton Jetmir Kuçit, nesër do jeni krenar me...

Ndër 4 sportistët shqiptarë që morën pjesë në Europianin U22, vetëm shkodrania Elsidita Selaj arriti të futet në zonën e medaljeve. Mori të bronztën dhe për arsye shëndetësore nuk mundi të shkonte më tej, megjithatë edhe ky është një...

Mbyllet Europiani i Shqipërisë, në Rinas vjen vetëm medalja e Elsidita Selajt

Kombëtarja e Shqipërisë u kthye mbreme me një medalje bronxi nga Kampionati Europian i Boksit i zhvilluar në Vladikavkaz (Rusi). Boksierja shkodrane Elsidita Selaj nderoi vendin tonë me vendin e tretë në Europian duke marre edhe medaljen e bronzte....

Elsidita Selaj nderohet me medaljen e bronztë në Kampionatin Europian

Pavarësisht se nuk është lejuar nga mjekët të ngjitet në ring për të konkurruar në gjysmëfinale, boksierja shkodrane Elsidita Selaj sot është ngjitur në podium për të marrë medaljen e bronztë të peshës 75 kg në Kampionatin Europian U22...

Elsidita Selaj me probleme shëndetësore. E mbyll Europianin me medalje bronzi

Boksierja shkodrane Elsidita Selaj nuk do mundet të ngjitet në ring për gjysmëfinalen e Kampionatit Europian U22 që është duke u zhvilluar në Vladivkavkaz të Rusisë. Arsyeja ka të bëjë me anën shëndetësore të saj dhe për rrjedhojë mjekët ia...

Jetmir Kuçi: Elsidita Selaj është fantastike, Shqipëria ka një “thesar”

Një vit më parë në Iali fituan medaljen e argjendtë në Kampionatin Europian U18, ndërsa këtë herë në Europianin U22 kanë siguruar medaljen e bronztë deri më tani. E kemi fjalën për boksieren shkodrane Elsidita Selaj dhe trajnerin e...

Fantastike/ Boksierja shkodrane Elsidita Selaj siguron medaljen e bronztë në Kampionatin Europian

Boksierja shkodrane Elsidita Selaj vazhdon të shkëlqejë në arenën ndërkombëtare. Pas medaljes së argjendtë të fituar vitin e kaluar në Kampionatin Europian U18 që u zhvillua në Itali, ajo sot ka arritur të sigurojë medaljen e bronztë në Kampionatin...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR