KRYESORE

Liga del me deklaratë: Bojkot i panegociueshëm dhe heshtje për shtyp deri në takimin...

Liga e Kategorisë Superiore ditën e sotme ka organizuar një mbledhje, ku i pranishëm ishte edhe negociatori mes qeverisë dhe Ligës, deputeti Fidel Ylli. Në këtë mbledhje ka patur një progres të dukshëm drejt zgjidhjes dhe Liga ka dalë...

Njoftoi largimin nga Laçi, futbollisti 23-vjeçar drejt kalimit te Vllaznia

Abdurrahman Fangaj nuk do të jetë më pjesë e Laçit. Këtë e ka konfirmuar vetë futbollisti, përmes një postimi në rrjetet sociale: “Çdo fillim e ka një fund. 4 vite të mrekullueshme. Faleminderit Laçi”. Lojtari i linjës së djathtë e...

Flet presidenti i Ligës: Ramë dakord të gjithë. Bojkoti i kampionatit do të vazhdojë

Pas mbledhjes së ditës së sotme, presidenti i Ligës, Edvin Libvohova është shprehur se bojkoti do të vazhdojë. Më tej ai u shpreh se kërkesat janë kthyer pas për t’u përgatitur përsëri dhe t’i dërgohen kryeministrit. “Ramë dakord për të dërguar...

Shpërthen Faruk Sejdini: Dinamo është Milani i Shqipërisë

I ftuar në studion e emisionin “Sport News Plus” të moderatores Daljana Sedia në televizionin “News 24”, trajneri i mirënjohur, Faruk Sejdini, nuk ka duruar, teksa ka shpërthyer, ndërkohë që presidenti Koço Kokëdhima ishte duke folur për bojkotin...

‘Shenja jete’ për fillimin e kampionatit shqiptar, përfaqësues të qeverisë mbërrijnë në stadiumin kombëtar

Liga Profesionale e Futbollit në Shqipëri ka nisur takimin e radhës këtë paradite, teksa në ambientet e “Air Albania” ka marrë pjesë edhe Fidel Ylli, deputeti I ngarkuar nga Qeveria për negociatat mes palëve. 10 presidentët e Ligës dhe FSHF...

Sebino Plaku rikthehet në Superiore, zbulohet klubi ku do luajë sezonin e ri

Një ndër repartet që te Kastrioti prej kohësh kanë kërkuar të përforcohen, është qendra e mbrojtjes dhe sulmi. Për qendrën, ende janë në pritje, ndërsa me sulmin duket se gjërat janë zgjidhur. Gazeta ka arritur që të mësojë ekskluzivisht se...

Armando BROJA mahnit Hollandën, trajneri i Vitesses: S’e njihja, çfarë lojtari fantastik

Armando Broja ka shkëlqyer në fitoren e Vitesses 2-0 kundër Sparta Roterdam. Sulmuesi i përfaqësues kuqezi arriti të realizonte, teksa i mjaftuan vetëm 16 minuta në fushë për ta bërë diçka të tillë. Pandemia e Coronavirusit ka prekur edhe klubin...

Futbollisti shqiptar gati të largohet nga Premier Liga për Lacion, tundohet Igli Tare

Një ish-kampion bote për Lacion dhe Igli Taren. Pas afrimit të Vedat Muriqit për sulmin, klubi kryeqytetas mund të shtojë edhe më tepër koloninë shqipfolëse. Ndërsa të kaltrit janë në kërkim të një qendërmbrojtësi, në orët e fundit ai...

Malaga nuk e regjistron, zbulohen detajet e rrogës së Bares në klubin e ri

Keidi Bare po bën gati valixhet për transferimin në radhët e skuadrës së Espanjol. Mesfushori i përfaqësueses shqiptare vazhdon të stërvitet me Malagan, por nuk ka zbritur në fushë me ekipin e tij, pasi nuk është regjistruar...

Debutoi me gol te Juventusi, Kulusevski tregon bisedën me Ronaldon gjatë ndeshjes

Lojtari i ri i Juventusit, Dejan Kulusevski, shprehu fjalët më të mira për trajnerin e kampionëve të Italisë, Andrea Pirlo. Pas fitores 3-0 ndaj Sampdorias, ku ai shënoi golin e parë, futbollisti suedez vlerësoi...

FUTBOLLI I FEMRAVE

E VEÇANTË/ Vllaznia e femrave me ‘një formacion’ në kombëtare

Qe prej se merkures ne Barbullush eshte grumbulluar kombetarja e femrave ne zborin e rradhes, ne pergatitje per ndeshjet e rradhes eliminatore. Trajneri Armir Grima...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR