KRYESORE

VIDEO/ Hajmalia fatsjellëse e Mesit, një plakë solli kualifikimin e Argjentinës

Një ndër skuadrat më të diskutuara të këtij Botërori, është Argjentina duke qenë se është një ekip i mbushur me yje, por që nuk arrin të shkëlqejë në këtë Kupë Bote, madje në takimin ndaj Islandës, ishte Leo Mesi...

“3x3Albania Summer Fest” fitohet nga “Goga Basket”. Pjesë e saj edhe dy shkodranë

Startoi në Tirane "3x3 Albania Summer Fest", aktivitet që u zhvillua ne sheshin “Skenderbej” . 3x3 Albania eshte nje event i cili ka 3 vite zhvillohet me iniciativen e tre djemve nga Shkodra Roni Gjeçaj, Antonio Shabani dhe Silver Xhexhaj. 3x3...

Brazili “shtyp” Serbinë, Zvicra kualifikohet me barazim

Brazili ka kaluar pa shumë vështirësi Serbinë duke përfunduar fazën e grupeve në vend të parë. skuadra e Tite-s ka triumfuar me rezultatin 2-0 dhe tani do të ndeshet me Meksikën në 1/8-at. Tite nuk kishte bërë asnjë ndryshim...

Igli Tare shton numrin e shqiptarëve tek Lazio

Jo vetëm Riza Durmisi, drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare gjatë ditëve të fundit po punon intensivisht për t’i servirur trajnerit Inzaghi një skuadër më të plotësuar, në vigjilje të grumbullimit të ekipit bardhekaltër. Për këtë motiv, lazialët gjenden...

Parashikimi i vitit `97 trondit Botërorin: Ja dy skuadrat finaliste…

Ditët e fundit po bën shumë bujë parashikimi i serialit vizatimor “The Simpson” për finalen e Botërorit që po luhet në Rusi. Sipas tyre trofeun prestigjioz në Moskë më 15 korrik do të diskutojnë Meksika dhe Portugalia. Ky parashikim ka...

Mediat braziliane vijnë me postimin e vitit, tallen keq me Gjermaninë

Media e njohur braziliane, “FOX Sports Brasil”, ka “shpërthyer” në Twitter pas humbjes se sotme te gjermaneve. Brazilianët mesa duket e kanë shijuar shumë eliminimin e Gjermanisë nga Botërori. Kjo për shkak të turpërimit që iu kishin bërë gjermanët në Botërorin...

Blerim KOTOBELLI akuzon drejtuesit e Partizanit: Kam 4 muaj pa u paguar, takohemi në...

U afrua te Partizani në merkaton e verës së shkuar dhe pritej të ishte një nga lojtarët titullarë në formacionin e të kuqve. Por, ecuria e Blerim Kotobellit në mënyrë të pashpjegueshme kishte luhatje. Herë titullar e herë në stol....

Tifozët gjermanë prisnin largimin e tij, Lëv merr vendimin: Ende herët!

Gjermania është eliminuar nga Botërori i Rusisë, pas humbjes me rezultatin 0-2 që pësoi nga Korea e Jugut. Një rezultat surprizues që vë përpara përgjegjësisë një njeri të vetëm, trajnerin e gjermanëve, Joakim Lëv. Ky i fundit nuk arriti që...

Ngërçi administrativ i Vllaznisë, vendos në pikëpyetje të ardhmen e futbollistëve

Nuk ka dritë në tunel për Vllazninë. Mbledhja e munguar e këshillit bashkiak për t’i dhënë zgjidhje ngërçit administrativ dhe më tej problemeve të tjera në skuadër nuk ka ardhur. Nëse për t’i dhënë zgjidhje situatës në klub mund...

Gjermania kurrë nuk ishte eliminuar në fazën e grupeve të një Botërori

Favoritet e mëdha të Botërorit po arrijnë me vështirësi objektivat e tyre… përveç Gjermanisë. Skuadra e Joachim Low e bëri të pavlefshme fitoren me vuajtje ndaj Suedisë disa ditë më parë dhe tregoi se ai sukses nuk nënkuptonte se kampionët...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia e femrave rinis nga stërvitja. Gati për të nisur rrugëtimin...

Qe prej se henes, bashke me te gjithe ekipet e tjera te futbollit, ka nisur stervitjen edhe ai i futbollit te femrave te Vllaznise...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR