KRYESORE

Llogaritë e Kupës së Botës 2018, Peruja ka më shumë shanse se Anglia…

Anglia ka më pak shanse të fitojë Kupën e Botës sesa ekipi i Perusë, sipas kompanisë “Gracenote”, e cila merret me studimin e të dhënave për ekipet pjesëmarrëse në “Rusi 2018”. Peru është në vendin e 11-të të klasifikimit të...

FSHF hap kursin UEFA B më 18 Qershor, të rregjistruar edhe disa trajnerë shkodranë

Sektori i edukimit dhe liçensimit pranë FSHF-së vijon kalendarin e tij të punës me përgatitjen e trajnerëve, sipas niveleve përkatëse të kurseve. Javën që vjen përfundon edhe edicioni i plotë i kursit “UEFA Pro”, më i larti për nga niveli...

KUPA E BOTËS, EKIPI I DEBUTUESVE VLEN MBI 1.6 MILIARD EURO

Botërori është pak ditë larg dhe janë të shumtë yjet që do të marrin pjesë në të, por për një pjesë të mirë të tyre kjo do të jetë eksperienca e parë në një Kupë të Botës. Nga Harry Kane...

POLITIKA NDËRHYN NË FUTBOLL, ‘SHKRIN’ FEDERATËN E KORRUPTUAR

Ndërhyrja e politikës në futboll shihet si diçka e palejuar dhe e patolerueshme nga organizmat drejtues të këtij sporti, si FIFA dhe UEFA, por këtë herë duket se duhet përshëndetur. Bëhet fjalë për Federatë e Futbollit në Ganë, e cila...

FOTO/ Trajneri kryeqytetas krenohet me suksesin e Tiranës, Ernest Gjoka ‘harron’ Vllazninë dhe ‘bashkohet’...

Në javët e fundit të kampionatit pati një polemikë të madhe mes shkodranëve dhe trajnerit që u largua në atë periudhë, Ernest Gjoka. Ai u akuzua si tradhëtar dhe që la ekipin në baltë në momentet më kritike. Madje polemikat...

Brazili në ankth, ylli i Seleçaos dëmtohet dhe shpërthen në lot

Blerja e re e Mançester Junajtid, Fred ka shqetësuar jo pak sot Kombëtaren e Brazilit. Sulmuesi i talentuar është dëmtuar në stërvitje pas një dyluftimi me shokun e ekipi Tiago Silva. Mbrojtësi i PSG-së, ndërsa ishin duke luajtur në mënyrë...

Erjon Vogli shpallet kampion i Shkodrës në shah

Ka përfunduar kampionati i parë lokal i shahut në Shkodër. Erjon Vogli u shpall kampion i qytetit në shah, ne kampionatin e organizuar nga Bashkia Shkoder. 15 vjeçari kaloi me sukses tre raundet e festivalit të shahut, i nisi nisi me...

Pele: Brazili nuk ka skuadër për ta fituar Botërorin

Legjenda e futbollit brazilian është pesimist për gjasat që ka Seleçao për të triumfuar në Rusi. ​Brazili konsiderohet si një prej favoritëve kryesorë për ta fituar trofeun e Kupës së Botës, por kështu nuk mendon edhe Pele, i cili ka...

Ferronikeli kërkon portierin më të mirë të Superligës shqiptare

Vetëm përpara pak kohësh, ekipi i Feronikelit ka zyrtarizuar arritjen e marrëveshjes me ish-portierin e Skënderbeut, Denis Troshupa. Megjithatë kjo nuk pritet të jetë zgjedhja e parë e trajnerit Sulejman Starova për sezonin e ardhshëm. Sipas asaj që raporton “Gazetasheshi”,...

Ky është biznes: Verderi fiton dhjetëfish nga mesfushori i blerë vjet

Në janar 2017 Verder Bremen bleu nga FC Kopenhagen, klubi më i madh në Danimarkë, mesfushorin Tomas Delanej. Futbollisti i lindur në shtator 1991 kushtoi vetëm 2 milionë euro, praktikisht falas në një futboll ku me aq euro më...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia nis përgatitjet për “Uefa Women Champions League”

Për Vllazninë e futbollit të femrave nuk ka kohë për të humbur. Prej një jave, kampionia e Shqipërisë në futboll për femra, ka nisur...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR