Tek Veleçiku bëhen plane për merkaton dhe ndërtimin e stadiumit të ri

Veleçiku e ka mbyllur vitin 2020 me tre rezultate pozitive ne tre ndeshjet e fundit dhe kjo ka bere qe shpresat per arritjen e objektivit te shtohen edhe me shume. Megjithate gara pritet te jete shume e forte dhe...

Apolonia arrin marrëveshje për Kamaratën, Dinamo: Është e pandershme

Trajneri aktual i Dinamos pëlqehet shumë nga drejtuesit e klubit të Apolonisë dhe duket se gjatë orëve të fundit kanë arritur një marrëveshje me blutë për të marrë trajnerin, por ende nuk është bërë njoftimi zyrtar. Ndërkaq, ka reaguar Dinamo...

Trajneri i Besëlidhjes: Do të afrojmë disa futbollistë serbë

Besëlidhja nuk shkoi më larg se barazimi në transfertë, ndonëse fitorja ishte detyrim. Këtë e pranon edhe vetë Sinan Bardhi gjatë deklaratës së dhënë pas ndeshjes, teksa thekson se pjesa e dytë iu bë e vështirë. “Udhëtuam vetëm për fitoren,...

Kryebashkiaku Malaj i jep zemër trajnerit Nikaj: Kush të ka mërzit, je më i...

Trajneri i matjanëve Samuel Nikaj është ndjerë i mërzitur teksa është shprehur në llogarinë e tij në facebook se “kjo situatë ta shpif”. Megjithëse ai nuk përmend emra me sa kuptohet tifozë të caktuar e kanë shqetësuar me komente. Po...

‘Shpërthen’ Samuel Nikaj: Në futboll nuk ka mirënjohje. Mjaftojnë 2-3 ndeshje pa fitore dhe...

Kane mjaftuar 2-3 rezultate jo shume pozitive dhe situata rreth tij ka ndryshuar teresisht. E kemi fjalen per trajnerin shlodran te Burrelit Samuel Nikaj. Fakti qe Burreli barazoi dje ne transferte me Orikun, ka bere qe ai t'i largohet edhe...

Shënojnë dy shkodranë, barazim mes Veleçikut dhe Besëlidhjes

Me dy gola te futbollisteve shkodrane, nga nje per secilen skuader, eshte mbyllur ne barazim 1-1 ndeshja ne mes Veleçikut dhe Beselidhjes e luajtur pasditen e sotme ne fushen sportive "Reshit Rusi". Nje barazim qe i kushton shume lezhjaneve qe...

Sot Veleçiku-Besëlidhja, Rustemi: Lezhjanët s’na trembin

Besëlidhja do ta mbyllë fazën e parë të kampionatit me përballjen e sotme në fushën e Veleçikut. Të shtunën e shkuar, lezhjanët ngecën një barazim pa gola në shtëpi, çka ka pezmatuar stafin. Në transfertën e Koplikut, skuadra do...

Ndriçim Shtubina tjetër gol të rëndësishëm për Egnatian

Futbollisti shkodran Ndriçim Shtubina është shfaqur edhe njëherë protagonist për Egnatian duke bërë një tjetër paraqitje të mirë, por edhe duke shënuar në fitoren e saj 2-0 pasditen e sotme ndaj ekipit Tomori të Beratit. Nuk ka qenë një fitore...

Disiplina, 8 javë pezullim për zëvendëstrajnerin e Besëlidhjes

Komisioni i Disiplinës ka marrë vendimet për ndeshjet e luajtura në fundjavë, për të gjitha kategoritë e futbollit shqiptar. Si herët e tjera, edhe këtë herë nuk janë toleruar veprimet antisportive. Dy ndeshje pezullim për Marsel Ismajlgeci, me lojtarin...

Tre serbë zbarkojnë në Lezhë, Noka: Besëlidhja nuk është në krizë, e kapim vendin...

Barazimi me Orikun ka tronditur Besëlidhjen. Skuadra ka humbur ndjeshëm terren në objektivin “Superiore”, por presidenti nuk pezmatohet. Ai beson te puna e Sinan Bardhit dhe skuadra, gjë që e ka pohuar edhe gjatë analizës së zhvilluar dje. ANALIZA –...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia kryesuese para provës së Partizanit në transfertë

Fundjava rikthen emocionet e Kampionatit Kombëtar të Futbollit të Femrave, që do të luajë të shtunën të gjitha ndeshjet e javës së tetë. Në...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR