Luftëtari kampion i Kategorisë së tretë, bën histori skuadra e Vau Dejësit

Sezoni 2020-2021 i Kategorisë së Tretë po shkon drejt fundit, ndërsa Akademia e Futbollit Luftëtari është ngjitur zyrtarisht në Kategorinë e Dytë dhe në sezonin 2021-2022 do të luajë aty me synimin që të ngjitet më lartë. Pas falimentimit të...

FANTASTIKE/ KF Murlani siguron ngjitjen në kategorinë e dytë të futbollit shqiptar

Ne te parin kampionat qe merr pjese dhe per me teper vetem pak muaj pas themelimit te tij, ekipi i pare i KF Murlani siguron ngjitjen nga kategoria e trete e futbollit shqiptar ne te dytin. Ekipi i drejtuar nga...

Ngjarja në Kategorinë e Dytë, reagon dhe Shoqata e Gjyqtarëve: Asgjë nuk mund të...

Dhunimi i gjyqtarit në ndeshjen mes Sopotit dhe Mirditës, ka sjellë reagimin edhe të Shoqatës së Gjyqtarëve, e cila ka kërkuar që të evitohet përsëritja e ngjarjev të tilla. Shoqata kërkoi që të merreshin masa që të mos përsëriten...

KF Murlani mundet thellë Drinin. Kategoria e dytë vetëm ‘dy hapa” larg për të

KF Murlani merr nje tjeter fitore ne kampionat dhe afrohet gjithnje e me shume me kategorine e dyte. Skuadres se drejtuar nga trajneri Xhahysa i kane mbetur edhe vetem 2 ndeshje per te arritur kete objektiv. Pasditen e sotme ajo...

Akuzon klubi i Kategorisë së Dytë: Arbitri ishte militant partie, përzien politikën me sportin

Sopoti është ndalur në një barazim 1-1 në shtëpi kundër Tërbunit. Ndeshja e luajtur dje në Librazhd ka pasur shumë tension për shkak të dy golave të anuluar për vendësit. Ekipi i Besnik Kolës e nisi mirë lojën, duke...

Murlani lëshon vendin e parë, Luftëtari e mund me një gol në minutat e...

Murlani-Luftëtari ishte ndeshja kryesore e javës së shtatë të Kampionatit Kombëtar të futbollit për kategorinë e tretë, ndeshje kjo e zhvilluar sot pasdite në Kompleksin Sportiv të Kamzës. Të dyja skuadrat vinin në këtë përballje duke qënë bashkëkryesuese...

Disiplina ‘masakron’ Adën: Një lojtar pezullohet 24 muaj, tjetri 8 ndeshje

Komisioni i Disiplinës ka zbardhur vendimet për javën që lamë pas në Kategorinë Superiore dhe ato inferiore. Këtë herë elita është pushim ndërsa një sërë penalizimesh ka për Kategorinë e Dytë dhe kampionatet e moshave. Ajo qe bie ne sy...

KF Murlani vazhdon të fitojë. Mund Kinostudion dhe kryeson renditjen me Luftëtarin

KF Murlani merr edhe nje tjeter fitore ne kampionat dhe vazhdon te kryesoje renditjen e kampionatit te kategorise se trete bashke me Luftetarin e Gjirokastres. Pasditen e sotme ai ka nundur me rezultatin 2-1 ekipin e Kinostudios, ne ndeshjen e...

Besnik Ndoj: Ada synon zonën play-off. Kemi krijuar një grup djemsh e lojtarësh të...

Brenda kater ditesh Besnik Ndoj ka bere gjithçka. Duke filluar nga autogoli ndaj Gramshit qe i mohoi fitoren Ades, deri tek goli i shenuar ne minuten e 94-te qe i dha fitoren asaj 3-2 ne ndeshjen e fundit ndaj...

Plas në Kategorinë e Dytë/ Lojtarët tentojnë të godasin arbitrin, trajneri: Na dhunuan tifozët...

Gramshi mposht minimalisht Valbonën dhe ngjitet në vendin e pestë, në një ndeshje që u mbyll me sherr të shtunën në stadiumin “Myslim Koçi”. Pas një pjese të parë pa gola, gramshakët gjetën avantazhin në minutën e 65-të, kur...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR