Me fanellën e VLLAZNISE, Megi Doçi, golashënuesja më e mirë në botë, bën URIMIN...

Ka zgjedhur një foto me fanellën e Vllaznisë, dhe sigurisht në momentin që me ekipin e saj ka shënuar gol, për të uruar Vllazninë dhe Shkodrën në këtë 100 vjetor të krijimit të klubit të Futbollit. Megi Doçi, e...

Apeli i Megi Doçit për prindërit: Lejoni vajzat të ndjekin pasionet e tyre!

Ajo është 22 vjeç, ende nuk ka mbaruar studimet e larta por është golashënuesja më e mirë në botë për vitin 2018. Kjo është Megi Doçi, vajza e cila luan për Vllazninë dhe kombëtaren shqiptare të futbollit ndërkohë që...

Kupa e Shqipërisë/ Vllaznia përballë Kinostudios, me sytë nga finalja

Fundjavën që lamë pas janë luajtur ndeshjet çerekfinale të Kupës së Shqipërisë në futboll për femra, në të cilat kanë luajtur edhe tre ekipet shkodrane. Ndër to, vetëm Vllaznia ka fituar dhe ka siguruar të drejtën për të vazhduar...

Presidenti Matija: Për herë të gjashtë rradhazi, kupa do të vijë sërish në Shkodër

Objektivi i Vllaznisë së femrave përveç kampionatit është i fokusuar edhe tek Kupa e Shqipërisë. Presidenti i këtij ekipi Lazer Matija është i bindur se vajzat kuqeblu do ta fitojnë edhe sivjet këtë trofe i cili do të jetë...

Kupa e Shqipërisë për femra/ Mësohen çiftet gjysëmfinaliste, Vllaznia ndeshet me Kinostudion

Janë zhvilluar në fundjavë ndeshjet çerekfinale të Kupës së Shqipërisë për femra. Ndeshjet e zhvilluara në Qendrën Sportive në Kamëz kanë dhuruar gola dhe emocione të shumta për të pranishmit. Përballjet çerekfinale ishin këto: Termi- Vllaznia 0-4 AAS-Kinostudio 1-8 Teuta-Apolonia 0-8 Juban Danja -Tirana...

Flet golashënuesja më e mira në Botë, Megi Doçi: Në Shkodër mediat na përkrahin,...

Megi Doçi është një emër shumë i njohur për opinionin sportiv shqiptar. Shkodrania u zgjodh si futbollistja e vitit 2018 nga Federata Shqiptare e Futbollit, teksa në vitin që lamë pas u shpall edhe si golashënuesja më e mirë...

Vllaznia “bën detyrën”. Fiton 4-0 ndaj “Term” dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës

Skuadra e Vllaznisë në futboll për femra "ka bërë detyrën" duke fituar dhe u kualifikuar për në gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Ka ndodhur kështu në ndeshjen e luajtur në kryeqytet teksa përballë ka patur ekipin "Term" ndaj të...

Fantastike/ Megi Doçi e Vllaznisë, golashënuesja më e mirë në botë për vitin 2018

Një lajm i shkëlqyer ka mbërritur këto ditë për Megi Doçin, futbollisten e Vllaznisë por edhe të kombëtares shqiptare. Në bazë të studimeve të bëra nga blogu spanjoll "Futebol Feminino Alternativo", ka rezultuar se golashënuesja më e mirë në botë...

Ish- kapitenia e kombëtares shqiptare nis një rrugëtim të suksesshëm si trajnere në Itali

Futbolli i femrave po merr gjithnjë e më shumë zgjerim jo vetëm brenda territorit shqiptar, por në fakt këto vitet e fundit po dalin në skenë edhe lojtare dhe trajnerë që po punojnë dhe po tregojnë vlerat e tyre...

Agustin Kola merr drejtimin e një ekipi kombëtar

Federata Shqiptare e Futbollit vazhdon me planin e saj për të afruar ish-futbollistët e njohur duke u dhënë vende pune e në këtë mënyrë, duke siguruar mbështetjen e tyre publike… ose të paktën heshtjen. Kështu, serisë së gjatë...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR