Hafizi- Dedja, “baxhanakët” e futbollit shkodran

Në futbollin shqiptar por edhe atë botëror janë të shumta rastet kur brenda një ekipi bëjnë pjesë familjarë të ndryshëm. Mbase, lidhjet në mes tyre kanë ardhur pikërisht prej sportit por ndoshta edhe jo. Në futbollin shkodran ka një...

Feti Dizdari, trajneri i rekordeve në atletikë

Atletika shkodrane e femrave ka njohur kulmet e saj në vitet '50- '60. Ka ndodhur kështu vetëm falë një njeriu- Feti Dizdari. Ishte ky trajner që ngriti një ekip të mrekullueshëm dhe për rrjedhojë sukseset kanë qenë të shumta për...

Sot pasdite edicioni i dytë i kupës “Ramadan Bigza”

Gazetarët sportivë shkodranë do të mblidhen sërish pasditen e sotme për të kujtuar kolegun e tyre Ramadan Bigza. Këtë herë me rastin e dyvjetorit të ndarjes së tij nga jeta. Padyshim që kjo ka qenë një humbje e madhe...

2 vite pa gazetarin e njohur, i biri le mesazhin e veçante!..

2 vite pa gazetarin e njohur kolegun tonë Ramadan Bigza (Dani) siç i thinim ne na mungon shumë të gjithve por mësëshumti familjes, i biri Bledari ka një mesazhë prekës 28 MAJ 2016,NJE DITE QE DO MBETET GJITHMON E...

Intervista/ Uendi Muja : Më pëlqejnë kur më urrejnë. Kjo gjë më bën më...

Të shohësh fotot e saj mund ta mendosh si modele apo diçka të tillë por në fakt, kur mëson që është futbolliste, në fakt edhe mund të habitesh. E kemi fjalën për ata që nuk e njohin. Uendi Muja është...

Esat Rakiqi- historia e veçantë e njeriut që ka punuar 33 vjet…. zëvendëstrajner

Ka lindur në Shkodër më 29.05.1943 dhe do mbetet gjatë në kujtesën e shumë njerëzve. Fillimisht si sportist cilësor dhe fitues i disa trofeve me Vllazninë por mbi të gjitha për karrierën e gjatë si trajner. Një karrierë shumë domethënëse dhe...

AVENIR DANI, PORTIERI SHKODRAN I KOMBËTARES SHQIPTARE

Futbolli shkodran ndër vite ka pasur një traditë të pasur përsa i takon repartit më difensiv dhe padyshim që një nga emrat më të spikatur në portë ka qenë Avenir Dani , ose siç njihet nga të gjithë, ish “gardiani” i portës kuqeblu i cili për më shumë se një dekadë ka shërbyer për ngjyrat e Vllaznisë e Partizanit,  ekipit “Shpresa” dhe “Përfaqësueses “shqiptare, duke shënuar një  të kapitull të veçantë   në historinë e qytetit ku futbolli shqiptare  ka djepin. Ai tashmë është larguar prej vitesh nga fushat e blerta, por ujtohet me respekt nga tifozeria dhe opinioni dhe specialistet si  i cili korri  katër trofe  kombëtare (dy Kampionate Kombëtare e  dy Kupa Republike) trofe për të cilat luhet  futbolli dhe të gjithë i dëshirojnë, por vetëm të mëdhenjtë i kanë fat. 

Boksieri Nelson Hysa siç nuk e keni parë asnjëherë

Në ring e kemi parë shpeshherë "të ashpër", nevrik por edhe të fortë. Natyrisht nuk ka pse të jetë ndryshe sepse ndryshe nuk do të ishte kampion absolut prej shumë e shumë vitesh. Bëhet fjalë për Nelson Hysën, një nga sportistët...

Gossip/ Volejbollistes shkodrane “i bën dëm” kombëtarja. I nxehti nis shpejt për të

Prej pak ditësh kombëtarja shqiptare e volejbollit të femrave ka nisur grumbullimin e saj në Tiranë. Pjesë e saj janë edhe tre volejboliste shkodrane të cilat kanë spikatur me paraqitjet e tyre me ekipin e Vllaznisë. Njëra prej këtyre...

Ja çfarë ka ndodhur ditën e djeshme me Fatmir Paçramin

Dita e djeshme ka qenë e veçantë për një nga futbollistët me emër të futbollit shkodran. Duhej të ishte shndërruar në një festë në rast fitoreje të Vllaznisë ndaj Kamzës por barazimi i arritur, ia ka prishur festën edhe...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia merr edhe dy futbolliste malazeze për “Champions League”

Ekipi I Vllaznisë në futboll për femra ka nisur fazën përgatitore përpara pjesmarrjes në ndeshjet e Ligës së Kampioneve që zhvillohen muajin e ardhshëm...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR