Bardhylka Beshiri, korçarja që luajti basketboll me shumë sukses për Vllazninë

0
Nuk ka lindur në Shkodër, por është bërë një shkodrane e vërtetë. E kemi fjalën për Bardhylka Beshirin, ish- basketbollisten e mirënjohur të Vllaznisë së viteve '70 e cila ka lënë gjurmë në këtë sport teksa është bëre edhe...

Paula Jaku rrëfen “dashurinë” e madhe të jetës së saj. Ja kush e ka...

0

Edhe pse historikisht futbolli i ka takuar djemve, tashmë gjërat kanë filluar të ndryshojnë. Me të po merren edhe vajzat, madje edhe ato të bukurat të cilat gjejnë tek ky sport kënaqësi të veçantë. Kështu i ka ndodhur edhe një vajze bukuroshe e cila është e bukur jo vetëm fizikisht (gjë që shihet qartë), por e bukur edhe në fushën e gjelbërt. Në këtë intervistë për "Shkodra Sport", ajo ka pranuar të flasë për karrierën e saj, planet për të ardhmen dhe natyrisht jo vetëm për sportin.

IN MEMORIAM/ Ndahet nga jeta ish- futbollisti i Vllaznisë së viteve ’60’- ’70 Nuh...

0
Mesditen e sotme futbolli shkodran ka marre nje lajm te hidhur. Eshte ndare nga jeta ne moshen 77 vjeçare ish- futbollisti i Vllaznise se viteve '60'-'70 Nuh Isufi. Ne 2-3 muajt e fundit ka kaluar momente te veshtira si...

Ferid Rragami – ‘Ujku’, Legjenda e Futbollit shqiptar

0

Për një futbollist, te humbesh mundesine per te marre pjese ne nje boteror, është si t'i biesh me shkelm jetës. Kur e meson qe këtë mundësi ta kanë shitur, është sa e dhimbshme dhe absurde. Kjo ka ndodhur për Ferit Ragamin dhe yjet e kombetares se vitit 1985. Keshtu thuhet ne nje interviste te tij dhene per gazeten, dyshimet e tij se dikush nga byroja politike me urdhrat që dha krijoi edhe mundësinë që Shqipëria të humbte dy nga ndeshjet ku vendosej fati i botërorit !!

Ali Bushati, një ikonë e volejbollit shqiptar e shkodran

0
Ali Bushati është njëri nga volejbollistët më të famshëm të volejbollit shqiptar dhe atij shkodran në të gjitha kohërat. Ai është ikona e volejbollit shkodran me të cilin janë të lidhura të gjitha fitoret, dhe arritjet më të mëdha...

Agustin Mhilli, mundësi 5 herë kampion i Vllaznisë së artë të viteve ’80

0
Vllaznia e viteve '80 në mundjen e lirë ka qenë një ndër ekipe model, një nga ato ekipe që jo vetëm fitonte gjithçka por ishte i veçantë edhe për nga harmonia që ekzistonte brenda tij. Pjesë e atij ekipi kanë...

E TRISHTË/ Ndahet nga jeta ish- portieri i Vllaznisë së viteve ’60

0
Futbolli shkodran ka marre nje lajm te hidhur pak minuta me pare. Eshte ndare nga jeta ne moshen 81 vjeçare ish- portieri i Vllaznise Zija Dani dhe me kete rast, gazeta "Shkodra Sport" i shpreh ngushellimet me te sinqerta...

Hafizi- Dedja, “baxhanakët” e futbollit shkodran

0
Në futbollin shqiptar por edhe atë botëror janë të shumta rastet kur brenda një ekipi bëjnë pjesë familjarë të ndryshëm. Mbase, lidhjet në mes tyre kanë ardhur pikërisht prej sportit por ndoshta edhe jo. Në futbollin shkodran ka një...

E TRISHTË/ Ndahet nga jeta në moshën 69 vjeçare ish- mundësi dhe gjyqtari i...

0
Është ndarë nga jeta mbrëmjen e djeshme ish- mundësi dhe gjyqtari i njohur Kol Spasari. Ai kishte disa ditë që po kalonte disa probleme shëndetësore dhe i shtruar në spital, por nuk ka arritur dot t'ia hedhë dhe si...

Hysen Zmijani, karriera mes katër shteteve e një talenti të futbollit

0

Futbolli në Shkodër ka nxjerrë shumë emra të mëdhenj në vite. Në role dhe pozicione të ndryshme. Padyshim që ata kanë lënë gjurmë me lojën që kanë zhvilluar dhe kontributin që kanë dhënë në fitoren e trofeve por edhe lartësimin e emrit të Vllaznisë. Njëri prej tyre ka qenë Hysen Zmijani.