Sot ditëlindja e Lulzim Bërshenit, talentit dhe “rebelit” të madh të Vllaznisë

Në gjysmën e dytë të viteve '80 filloi të mahnisë të gjithë me klasin dhe talentin e tij që shfaqte në fushat e blerta. Ka lindur në Shkodër më 24 prill të vitit 1967 dhe pasi spikat me ekipin...

Sot ditë e veçantë për Armando Cungun

Dita e sotme ka qenë e veçantë për ish- futbollistin dhe ish- trajnerin e Vllaznisë Armando Cungu. Ai ka festuar 46 vjetorin e lindjes bashkë me familjen dhe miqtë e tij. Cungu është një nga emrat e shquar të klubit...

Federata nderon Alfred Bardelin me titullin “Nderi i mundjes shqiptare”

Mundësi shkodran Alfred Bardeli është nderuar dje nga Federata Shqiptare e Mundjes me titullin e lartë "Nderi i mundjes shqiptare". Ky vlerësim është bërë gjatë turneut mbarëkombëtar "Abedin Lame" që u zhvillua në Tiranë dhe gjatë aktivitetit janë vlerësuar...

Briken Çalja shkëlqen përsëri, medalje e artë në Europian

Briken Çalja ia ka dalë përsëri të marrë medalje në Kampionatin Europian të Peshëngritjes, për të dytin vit radhazi duke përfaqësuar mëse denjësisht ngjyrat kuqezi me medalje të artë në peshën deri në 71 kilogramë. Peshëngritësi 29-vjeçar ka qenë dominues...

La PARTIZANIN për VLLAZNINË, Eljaz Ahmeti ndjen keqardhje: Të kuqtë i kanë harruar 10...

Është plot 80-vjeç, por kujtimet e tij janë të freskëta tamam si një i ri. Bëhet fjalë për Eliaz Ahmetin mundësin shkodran i cili ishte i ftuar në “Radio Shkodra” të Gaspër Markut. Në një prononcim të gjatë për...

80 vjetori i Eljaz Ahmetit mbledh sëbashku mundës nga e gjithë Shqipëria

Shqipëria, në një banket të shtruar për nder të tij. Ishin të pranishëm figura të shquara të këtij sporti të cilët kanë kaluar nëpër duart e tij si tek Vllaznia ashtu edhe në ekipin kombëtar. Vetë Ahmeti është shfaqur...

FOTO- LAJM/ Pal Toma & Engjell Gjolaj, pjesë e historisë së radiokronikës sportive

Një foto e ardhur nga Italia, na risjellë në vëmendje këto dy figura të njohura të gazetarisë sportive shkodrane dhe shqiptare. Në të janë dy radiokronistët e njohur Pal Toma dhe Engjell Gjolaj. Sportdashësit shkodranë dhe ato shqiptarë besoj se...

Lamtumirë kampionët e hipizmit Ibrahim (Baç) e Astrit Bilali!

Mengjesi i sotem ka qene jo ai i duhuri per shkodranet. Ne shume aspekte por mbi te gjitha, te shqetesuar per ngjarjen e rende qe ndodhi me vellezerit Bilali, Ibrahimin dhe Astritin. Pertej arsyeve per te cilat ajo mund te...

“Na mungon profesor”, gazetarët shkodranë mblidhen sërish në katërvjetorin e ndarjes nga jeta të...

Gazetari, komentatori dhe staticieni i mirënjohur Ymer Striniqi është kujtuar nga kolegët, miqtë dhe bashkëpunëtorët e tij edhe në katër vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. Në kompleksin "Fredi Juban" është zhvilluar edicioni i katërt i kupës me...

Ndahet nga jeta një ikonë e futbollit shqiptar. Ka luajtur edhe me Vllazninë

Sot, pas një sëmundje të rëndë, është ndarë nga jeta në moshën 76 vjeçare ish-futbollisti i Tiranës, Vllaznisë dhe Kombëtares, një prej figurave më të spikatura të futbollit shqiptar, Ali Mema. Ali Mema do të mbetet në memorien e sportdashësve...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia “boom” në merkato. Vijnë katër amerikane dhe një malazeze

I kishte premtuar dhe tashmë I ka bërë realitet. Presidenti I Vllaznisë në futboll për femra Lazer Matija ka bërë 5 blerje njëkohësisht. Bëhet...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR