ATALANTA “imiton” LACION, klubi “shënjestron” yllin shqiptar

Atalantës së Etrit Berishës mund t’i bashkohet futbollisti i njohur shqiptar i përfaqësueses së Zvicrës Blerim Xhemaili. “Sport Mediaset” thekson se klubi nga Bergamo e shikon veteranin shqiptar si zëvendësuesin ideal të kroatit Mario Pasalic, i cili kërkon medoemos...

Shqiptarët e Zvicrës kërkojnë falje për “shqiponjën”, Xhaka: Budallallëk!

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka kanë kërkuar falje publikisht ndaj tifozëve zvicerane se kanë festuar me “shqiponjë”. Në një tentativë që ngjan shumë dëshpëruese për të kthyer përsëri në favor të tyre publikun zviceran, dy futbollistët me origjinë shqiptare, ashtu...

Fotot e festimit të rrallë të futbollistëve indonezianë bëjnë xhiron e botës

Tre futbollistë indonezianë janë bërë simbol i një bote paqësore, në sajë të një festimi unik pas golit. Protagonistët janë, mbrojtësi Hindu i Bali United Ngurah Nanak, sulmuesi i krishterë Yabes Roni dhe sulmuesi mysliman Miftahul Hamdi. Secili duke demonstruar...

Rekordmeni Ronaldo, stastikat e CR7-ës flasin vetë!

Askush si Cristiano Ronaldo. Pesw herë fituesi i Topit të Artë të shtunën festoi titullin kampion me Juventusin dhe në këtë mënyrë ai bëhet lojtari i parë që siguron tre trofe në tre liga të ndryshme. Premier League, La...

Mediat serbe vazhdojnë traditën: Kujdes në Botëror! Do të na provokojnë 6 futbollistë shqiptarë

Botërori i Rusisë po afron dhe mediat serbe vazhdojnë traditën e tyre në lidhje me futbollistët shqiptarë. Provokim, provokim dhe sërish provokim. Ky është refreni i vetëm që mediat serbe përdorin vazhdimisht kur bëhet fjalë për të përshkruar shqiptarët. Shqipëria...

“Në një natë të ftohtë në Stoke? Duhet të kishin parë fushat e Rosario-s”

Lionel Messi ka dhënë përgjigjen e përsosur të pyetjes nëse ai do të ishte në gjendje të shkëlqente në një natë të ftohtë në Stoke. Ylli argjentinas ka kaluar gjithë karrierën e tij te Barcelona, por është përfolur në të...

Klopp: Jam idioti më i madh në botën e futbollit nëse…

Trajneri i Liverpool Jurgen Klopp ka deklaruar se ekipi i tij bëri atë që duhet të bënte ndaj skuadrës defensive të Rafa Benitez, teksa të kuqtë vazhdojnë të mbeten të pamposhtur në Anfield dhe u ngjitën në vend të...

Barcelona pas Eden Hazardit

Gjiganti spanjoll është shumë i interesuar që ta blejë belgun, për të forcuar radhët pas dy largimeve të rëndësishme nga skuadra. Ylli i Chelsea Eden Hazard është objektivi  kryesor i Barcelonës  për këtë afat kalimtar. Katalunasit tashmë kanë arritur akord me Arthur...

A e dini sa vlen Granit Xhaka?

Futbollisti i njohur shqiptar, Granit Xhaka, i cili luan me Arsenalin dhe Zvicrën, është renditur në një ndër futbollistët më të vlerësuar në botë per vleren e tij ne treg. Në një studim të realizuar nga Qendra Ndërkombëtare e Studimeve...

Reali Madridi dhe Barcelona, skuadrat goleadore në Botërorin e Rusisë

Me golin vendimtar të Yerry Mina në ndeshjen Senegal-Kolumbi (0-1), Barcelona arrin përkohësisht Real Madridin, si skuadra (klubi) me golashënuesit më të mirë në fazën e grupeve të Kupës së Botës 2018, me 9 gola secili. Deri tani, ndërkombëtarët e...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR