PSG gati të bëjë ofertë për yllin e Man United

Për të na ndihmuar klikoni në reklamat që ju shfaqen në këtë lajm, jemi një grup gazetarësh dhe këtë punë e bëjmë vullnetarisht dhe kemi nevoj për ndihmë financiare për mirëmbajtjen faqes. Mesfushori i Manchester United, Marouane Fellaini, do ti...

Real Madrid “pushton” Parisin dhe shkon në çerekfinale…

Real Madrid është kualifikuar për të tetën herë radhazi për në çerekfinalet e Champions League dhe vazhdon ëndrrën për të fituar për herë të tretë radhazi këtë veprimtari prestigjioze. “Los Blancos” kanë eliminuar Paris SG me rezultatin e përgjithshëm...

Sa pak vlen sot historia! Klubi më i vjetër spanjoll shitet 1 euro

Kompania “Eurosamop” ka gjetur sot akordin me Bashkinë e qytetit të Huelva për të blerë aksionet e klubit më të vjetër spanjoll, Rekreativo Huelva, për vetëm 1 euro. Kushti i vetëm që Bashkia duhet të plotësojë është që klubi...

‘Messi është shqiptar, e ka pranuar vetë’, -Deklarata që surprizoi të gjithë në emisionin...

Filozofi i njohur shqiptar, Përparim Kabo ka bërë një deklaratë të guximshme në studion e "Procesi Sportiv". Gjatë emisionit, Kabo tha që Lionel Mesi është me rrënjë shqiptare. "Milan Shuflaj që është një ndër albanologët më të njohur në botë, ka...

PSG-Real Madrid, Kristiano Ronaldo në dyshim të fortë për ndeshjen e sotme

Jo vetëm Nejmar. Në Paris mund të mungojë sot në mbrëmje edhe ylli i Realit të Madridit, Kristiano Ronaldo. Portugezi mund ta ketë nhumbur lëtë 90-minutësh, sipas “Sky Sport”. Futbollisti që shënoi dy gola në ndeshjen e parë, të fituar...

Del edhe autopsia e Astorit, zbulohet shkaku i vdekjes së tij

Gjatë ditës së sotme ka dalë edhe autopsia e Davide Astorit, teksa vdekja e tij e papritur në ditën e dielë tronditi gjithë botën e futbollit. Nga analizat që iu bënë trupit të tij, u konfirmua fakti se vdekja ka...

Ylli i Borussia-s për 80 milionë € te Real Madrid?

Real Madrid mesa duket i ka vënë syrin një ylli të Borussia Dortmund. Sipas gazetës spanjolle Dario Gol, i plotfuqishmi i Real Madrid, presidenti Florentino Perez, kërkon të blejë thesarin e Dortmund dhe ta sjellë në kryeqytetin spanjoll. Ai parashikohet të...

PSG-Real Madrid me skenar dramatik; një edicion i tërë luhet në 90 minuta

Supersfida e mbrëmjes së sotme do të jetë pa Neymar, ndoshta edhe pa Isco, ose Bale, por me Cristiano Ronaldon dhe me gjyqtarin gjerman Brych. Sfida e kthimit e 1/8 finale mes PSG-së dhe Real Madridit ndodhet në qendër...

Murinjo u thotë “po” rusëve, fiton 2 milionë euro në 4 ditë

Zhoze Murinjo ka nënshkruar një nga kontratat më fitimprurëse të karrierës së tij, falë të cilës do të përfiojë gjysmë milioni euro në ditë, ose saktësisht 2 milion euro në vetëm 4 ditë punë. Tekniku portugez ka pranuar të bëhet...

TRAGJIKE/ Tronditet bota e futbollit, lojtari 21-vjeçar gjendet i vdekur në apartamentin...

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot futbollin amerikan. Futbollisti i Rice Oëls, Blain Padgett është gjetur i vdekur në apartamentin e tij. Ai nuk ishte paraqitur në stërvitjen e skuadrës dhe si pasojë shokët i kishin shkuar në shtëpi,...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR