Vllaznia e hendbollit përjetëson titullin kampion të këtij viti

Viti qe po mbyllet ka qene shume i suksesshem per ekipin e hendbollit te Vllaznise. Nen drejtimin e trajnerit Artan Durraj dhe ndihmesve te tij Arian Ibershimi dhe Vili Haxhia, arriten te risjellin titullin kampion serish ne Shkoder. Nje titull...

Modelja e njohur shqiptare nuk e fsheh pasionin për Taekwondo (Foto)

Modelja e njohur shqiptare Tika Camaj ka përfunduar në faqet e para të portaleve të modës dhe atyre sportive, pas një seti të ri fotografik, të postuar në Instagramin e saj, ku ndiqet nga më tepër se 430 mijë...

Gjimnastikë/ Vllaznia fituese edhe e Kupës së Shqipërisë

Pas suksesit ne kampionatin kombetar te zhvilluar disa muaj me pare, Vllaznia e gjimnastikes ka perseritur suksesin edhe ne garat e Kupes se Shqiperise duke zene vendin e pare. Madje kete here suksesi eshte dyfishuar sepse perveç ekipit te...

Situata emergjente, Vllaznia dhuron gjak për të plagosurit nga tërmeti

Sportistë dhe trajnerë të klubit shumësportësh Vllaznia, u solidarizuan me tragjedinë e ndodhur ditën e sotme, ku për shkak të tërmetit të fuqishëm, humbën jetë disa viktima.. Ata u paraqitën në spitalin e Shkodrës, për të dhuruar gjak për të...

Taekondistët e Vllaznisë vend të dytë në ‘trofeu “5-th Tirana Trophy’

Diten e djeshme ne Tirane eshte zhvilluar trofeu "5-th Tirana Trophy" ne taekondo me pjesmarrjen e shume sportisteve te ekipeve te ndryshme brenda dhe jashte vendit. Ne kete aktivitet ka marre pjese edhe ekipi i Vllaznise qe u paraqit me...

Projektligji për Sponsorizimin në sport, do të rimbursohen 30% vetëm… miliarderët

Politika premtoi dhe sporti pret. Në lëngim të vazhdueshëm, futbolli e të gjitha disiplinat e tjera sportive janë me sytë nga salla e parlamentit për të pritur ndryshimet në paketën ligjore, që të mund të hapin një dritë jeshile...

Historia e rrallë/ Mundësi 50-vjeçar që u shpall kampion në Shkodër: Kishin frikë mos...

Në finalet e Kampionatit Kombëtar të Mundjes Klasike, të cilat u zhvilluan disa ditë më parë në qytetin e Shkodrës, midis ekipeve pjesëmarrëse ishte edhe Tomori i Beratit. Nën drejtimin e trajnerit të mirënjohur Ibrahim Keli, në përfundim të...

Mundësit e Vllaznisë shumë shpejt me palestër të re

Në kampionatin kombëtar të mundjes që u zhvillua pak ditë më parë në Shkodër, ekipi i Vllaznisë u rendit në vendin e tretë. Ky mund të konsiderohet një rezultat i mirë nisur edhe nga kushtet e vështira ku stërviten...

Lehtësitë fiskale, eksperti shpjegon sa kursejnë sportistët dhe sponsorët

Lehtësitë e parashikuara për sportin në paketën fiskale 2020 do të ndihen si në xhepin e atletëve, ashtu edhe në bilancet e sponsorëve. Eksperti kontabël Sotiraq Dhamo shpjegon se sa do të kursejnë sportistët kur përfitojnë premio nga shteti. “Në...

‘Herkuli’ shqiptar, medalje argjendi në Itali

Përveç peshëngritjes, sporti shqiptar mund të krenohet edhe me diçka tjetër në arenën ndërkombëtare. E kemi fjalën për kampionin shqiptar të bodybuilding, Arbër Xhemali.     Sonte Xhemali është shpallur nënkampion në Itali në peshën e tij në garën “Hercules Olympia”. Sportisti...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Tre fitore në tre ndeshje, Shqipëri U-16 e femrave mund edhe...

hqipëria U16 për femra e mbylli me fitore aktivitetin e UEFA-s të zhvilluar në “Arenën Air Albania”. Vajzat e trajnerit Agustin Kola arritën edhe...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR