Zyrtare/ Artan Kalaja nis punën në krye të ekipit të volejbollit të meshkujve të...

Ishte përfolur se ishte pranë rikthimit në krye të volejbollit shkodran! Tashmë është zyrtare: Artan Kalaja do të jetë trajner i parë i volejbollit tek Vllaznia. Ai ka firmosur sot kontratën me KS Vllaznia dhe pasdite ka nisur stervitjen...

Artan Kalaja pranë rikthimit në krye të volejbollit të Vllaznisë

Tek volejbolli shkodran pritet të ketë sërish ndryshime. Këtë herë tek ekipi i meshkujve dhe bëhet fjalë për një rikthim në krye të tij të një emri shumë të njohur, Artan Kalajës. Kjo gjë ka disa ditë që diskutohet megjithatë...

Sarah Beci për ‘Shkodra Sport’: Volejbolli është pasioni im i madh

Ende nuk i ka mbushur 18 vjeç, por Sarah Beci çdo ditë e më shumë dëshiron të shfaqet si protagoniste me ekipin e volejbollit të Vllaznisë. Luan në rolin e pasueses dhe pas një viti ndërprerje të kampionatit, mezi...

Kampionatet e volejbollit startojnë javën tjetër, ekipet e Vllaznisë luajnë në Shkodër

Pas basketbollit, edhe volejbolli shqiptar ka marrë lejen përkatëse nga Ministria e Shëndetësisë për nisjen e kampionateve kombëtare. Kuptohet që gjithçka do të zhvillohet duke u bazuar në zbatimin e rregullave të protokollit sanitar, megjithatë e rëndësishme është që...

U dha ‘drita jeshile’ për nisjen e volejbollit, Federata publikon datat e ndeshjeve

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes sociale dha “dritën” jeshile dje për rifillimin e volejbollit. Federata Shqiptare e Volejbollit ka bërë publike edhe oraret zyrtare të ndeshjeve (Meshkuj), për të mënjuanuar kështu ccdo lloj përplasjeje të mundshme. Gjithsesi, FSHV...

Absurditeti/ Shqipëria i vetmi vend në Europë ku nuk luhen kampionatet e lojërave me...

Të gjithë e dimë që pandemia Covid-19 është bërë shkak që shumë sporte të kene të pamundur zhvillimin e tyre. Ndonëse për pak kohë bëhet një vit nga ndërprerja e aktiviteteve të lojrave me dorë, startimi i tyre ndodhet...

Festë te Vllaznia. Dy volejbollistët sot kurorëzuan fejesën e tyre

Sporti bashkon njerëzit. Kjo shprehje është përdorur tradicionalisht në gjithë historinë kur është bërë sport dhe jo vetëm në Shqipëri, por në mbarë rruzullin tokësor. Ajo është përdorur në aspektin që kur flitet për sport, nuk bëhet fjalë për...

Dorian Tafa emërohet në krye të ekipit të volejbollit Vllaznia U20

Ndryshimet tek volejbolli i femrave nuk kanë ndodhur vetëm tek ekipi i parë por edhe tek ekipet zinxhir dhe si rrjedhojë kemi emra të rinj në drejtimin e tyre. Ajo që duhet të përmendim sot është emërimi i Dorian Tafës...

Zyrtare: Ministria i mbyll derën volejbollit, përgjigje negative për nisjen e sezonit

Sezoni sportiv 2020-2021 në volejboll nuk do të nisë dhe rrezikon të anullohet përfundimisht. Përmes një deklarate që Federata Shqiptare e Volejbollit (FSHV) u ka nisur klubeve, njofton se Minstria e Shëndetësisë dhe Mirëqënies Sociale (MSHMS) i ka kthyer përgjigje...

Një tjetër volejbollist braktis Vllazninë dhe zgjedh Tiranën

Largimet e sportisteve nga ekipet e Sportklub Vllaznia vazhdojne. Kete here, i rradhes qe merr rrugen e largimit eshte volejbollisti Juljan Talaj. Dymetroshi ka vendosur te braktise Vllaznine dhe ka zgjedhur ta vazhdoje karrieren e tij me ekipin e Tiranes....

FUTBOLLI I FEMRAVE

‘Juban Danja- Murlani’ barazoi 1-1 miqësoren me Ferizajn

Pasditen e djeshme është zhvilluar një ndeshje miqësore në mes ekipeve të futbollit të femrave, "Juban Danja- Murlani" dhe ekipit Vizion te Ferizajt. Ky...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR