Kampionati i shkollave në volejboll, fitues është “Pjetër Meshkalla”

Për dy ditë më rradhë në pallatin e sportit "Qazim Dervishi është zhvilluar kampionati i volejbollit për vajzat e reja me pjesmarrjen e ekipeve të shkollave të ndryshme të qytetit. Ky aktivitet është organizuar nga Bashkia Shkodër në bashkëpunim...

Vllazninë e mund edhe Studenti. Kampionët s’janë më “të frikshëm”

Fillimisht e mundi Partizani, më pas Erzeni, dy javë më parë Tirana dhe sonte Studenti. Ekipi i Vllaznisë kampion në fuqi i volejbollit të meshkujve ka humbur edhe ndeshjen e rradhës, atë të luajtur pasditen e sotme në sallën...

Mikopli: Duhet të fitojmë këtë javë ndaj Studentit, s’kemi rrugë tjetër

Ecuria e ekipit të volejbollit të meshkujve të Vllaznisë në këtë sezon ka patur oshilacione. Javën e kaluar ai ka humbur në kryeqytet ndaj bardhebluve me rezultatin 2-3 ndërsa të shtunën fitoi 3-0 në Shkodër me Teutën. Me këtë...

Grumbullohen kombëtaret e volejbollit. Ja kush është thirrur nga Vllaznia

Afrimi i përvjetorit të 105-të të shpalljes së Pavarësisë do të shoqërohet me zhvillimin e një kupe nga ana e Federatës Shqiptare të Volejbollit. Ajo do të organizojë “Kupën e Flamurit”, një aktivitet miqësor me ekipet kombëtare të volejbollit për të rritur dhe të rritura, të cilatdo të luajnë ndaj kombëtareve respektive të Kosovës. Ky aktivitet do të organizohet në sallën sportive “Feti Borova”, pranë Tirana Olimpik Park, një event që do të bashkojë shqiptarët.

Volejbollistet e reja të Vllaznisë mundin 3-0 edhe Tiranën

Pesë javë kampionat, pesë fitore për ekipin e volejbollit të të rejave të Vllaznisë. Ajo e sotmja ka qenë edhe më e rëndësishmja sepse është arritur përballë rivales së saj kryesore, Tiranës. Për më tepër që takimi është luajtur në sallën sportive "Fahrije Hoti" të kryeqytetit.

Volejbollistët e Vllaznisë humbasin 2-3 në kryeqytet ndaj Tiranës

Pas disa momenteve të mira në kampionat, volejbollistët e Vllaznisë rikthehen tek humbja. Pasditen e sotme ata janë mundur 2-3 në kryeqytet nga Tirana në një sfidë shumë përcaktuese. Ka qenë një ndeshje me shumë emocione por që në fund i ka bërë të buzëqeshin bardheblutë.

Vllaznia mund pa shumë vështirësi Farka Volej me rezultatin 3-0

Ndeshja e prapambetur e javës së gjashtë të kampionatit, ajo në mes Vllaznisë dhe Farka Volej, është luajtur pasditen e sotme në pallatin e sportit "Qazim Dervishi". Shkodranët kanë fituar pa vështirësi me rezultatin 3-0. Ata kanë bërë detyrën ndaj një ekipi që me largimet e disa sportistëve, tashmë nuk e ka më forcën e vjetshme. Kuqeblutë e drejtuar nga trajneri Adrian Mikopli, kanë dominuar lojën dhe në setin e parë ata kanë fituar me shifrat 25-20.

Volejbollistet e reja të Vllaznisë arrijnë fitoren e katërt rradhazi

Katër javë kampionat, katër fitore për ekipin e volejbollit të të rejave të Vllaznisë. Sot ka qenë rradha e Mirditës për të humbur ndaj tij. Në ndeshjen e luajtur në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" vajzat shkodrane të drejtuara nga trajnerët Ana Gjelaj dhe Ferdinand Bardeli kanë fituar me rezultatin e pastër 3-0 ndaj kundërshtareve të tyre mirëditore.

Volejbollistet e Vllaznisë fitojnë 3-0 në Lushnjë

Vllaznia në volejboll për femra arrin fitoren e dytë rradhazi në kampionat. Pasi mundi javën e kaluar Korabin në Shkodër, sot ky ekip ka fituar edhe në Lushnjë ndaj skuadrës vendase. Në fund të takimit është fiksuar rezultati 3-0 në favor të vajzave të drejtuara nga trajnerja Sadije Gogaj.

Të rinjtë dhe të rejat e volejbollit, fitore edhe në ndeshjet e rradhës

Janë luajtur ndeshjet e rradhës për kampionatet kombëtare të volejbollit për të rinj dhe të reja. Volejbollistet e reja të Vllaznisë, kampione në fuqi të vendit, ndeshjen e javës së tretë të kampionatit, e kanë zhvilluar në Lezhë ndaj Besëlidhjes vendase. Në fund të takimit, vajzat shkodrane kanë fituar me rezultatin e pastër 3-0. Ata nuk e kanë patur aspak të vështirë të triumfojnë në këtë takim duke i fituar të tre setet në shifrat 25-11, 25-7 dhe 25-13.

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vllaznia- femra tjetër fitore në kampionat. Fiton 6-0 ndaj Dajtit

Tjetër fitore në kampionat për ekipin kampion në fuqi të futbollit të femrave, atë të Vllaznisë. Në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR