Partizani fiton sërish 3-2 edhe finalen e dytë. Vllaznia gjithnjë e më larg titullit

Partizani ka fituar edhe finalen e dyte ndaj Vllaznise dhe serish me set final, 3-2 duke hedhur kesisoj nje tjeter hap te sigurte per fitimin e titullit kampion te ketij sezoni. Partizani e ka fituar me lehtësi setin e parë...

Nesër finalja e dytë, djemtë e Vllaznisë janë optimistë se mund t’ia dalin

Pavaresisht humbjes ne ndeshjen e pare, volejbollistet e Vllaznise nuk kane hequr dore nga pretendimet e tyre per t'u shpallur kampion kete sezon. Per kete arsye, ata do te tentojne te barazojne gjithçka ne ndeshjen e dyte, ate qe...

Trajneri Kraja: Siç fitoi Partizani në Shkodër, do synojmë ne fitoren në Tiranë të...

Vllaznia në volejboll për meshkuj nuk e nisi mbarë serinë e takimeve finale duke e humbur takimin e parë ndaj Partizanit në shifrat 3-2. Fakti që humbja erdhi në Shkodër, padyshim që i ka mërzitur shkodranët sepse shanset e...

Partizani i tij mori finalen e parë, trajneri Tomori “u bën qejfin” shkodranëve me...

Mbrëmë mundi Vllazninë brenda në Shkodër në finalen e parë të kampionatit. Ylli Tomori dhe Partizani i tij e kaën nisur serinë e takimeve finale dhe padyshim që kjo i ka bërë ata të ndihen mirë. Ndonëse shkodranët ndër...

Vllaznia e humb finalen e parë, por ka kontestime për arbitrimin

Vllaznia nuk ia ka dale te fitoje finalen e pare te kampionatit, ate ndaj Partizanit teksa eshte mundur me set final ne "Qazim Dervishi". Permes shume emocionesh kane qene te kuqte qe kane triumfuar ne fund, por duhet thene...

Volejbollistet e reja të Vllaznisë fitojnë finalen e parë. Titulli kampion një hap larg

Volejbollistet e reja të Vllaznisë janë një hap larg titullit kampion edhe për këtë sezon. Ato kanë fituar ndeshjen e parë finale me rezultatin e pastër 3-0 ndaj Skënderbeut. Takimi është luajtur paraditen e sotme në pallatin e sportit "Qazim...

Rrashketa: Të dielën kemi nevojë për tifozët. Objektivi i Vllaznisë, titulli i dytë kampion

Në ndeshjen e djeshme ndaj Tiranës ka qenë ndër më të mirët në fushën e lojës. Pikët e shumta të shënuar nga pozicioni 3 apo dhe blloku i suksesshëm në shumë raste, e kanë bërë Ditmir Rrashketën një pikë...

Flet “liberoja” Renato Kola: I lumtur që prej 17 vitesh luaj për fanellën më...

Finalja e së dielës ndaj Partizanit, e para në serinë e takimeve finale për Vllazninë, pritet me shumë interes në Shkodër. Emocionet e takimit të tretë gjysmëfinal ndaj Tiranës janë ende prezent tek të gjithë pjestarët e ekipit shkodran...

Klubi shkodran “korigjon” gabimin. Ja kur luhet finalja e parë Vllaznia- Partizani

Mbrëmjen e djeshme "Shkodra Sport" përmes një shkrimi ka evidentuar një "gabim" apo "harresë" të Sportklub Vllaznia e cila nuk kishte vënë asnjë njoftim në qytet për ndeshjen gjysmëfinale të volejbollit për meshkuj, atë në mes Vllaznisë dhe Tiranës. Në...

Kraja: Ylli Tomori s’ishte në Shkodër për të studiuar Vllazninë, por për të bërë...

Ka të parin sezon në krye të Vllaznisë megjithatë po bën mirë. Ermal Kraja ka arritur ta çojë tashmë këtë ekip deri në finalen e kampionatit por dëshira e tij është për të mos u ndalur këtu. Në prononcimin e...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Ndryshime në pankinën e “Juban Danja”, ikën Preka. Ja kush e...

Mbyllja e sezonit futbollistik është shoqëruar edhe me ndryshime në pankinën e ekipit të futbollit të femrave "Juban Danja". Kështu, nga sa bëhet e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR