Janë zbuluar skuadrat me lojën më të ndyrë në Ligën Premier në pesë vitet e fundit. Boffins në punters.pub analizuan të dhënat disiplinore të skuadrave të qëndrueshme të top-katërshes gjatë pesë viteve të fundit.

Ajo pa 12 skuadra të hynë nën mikroskop. Por, është Manchester United ai që doli me rekordin më të keq.Djajtë e Kuq kanë arritur të marrin 386 kartonë të verdhë në pesë sezonet e fundit.Kjo është 13 më shumë se ana tjetër më e afërt.

United mori gjithashtu nëntë kartonë të kuq në atë kohë, numri i përbashkët i dytë më i mirë nga 12 skuadrat.Por, rekordi i tyre i jashtëzakonshëm i kartonit të verdhë do të thotë se ata kryesojnë rezultatin mesatar të disiplinës.

Një karton i verdhë llogaritet si një pikë, ndërsa kartoni i kuq dy. Dhe kjo e sheh Unitedin të dalë me rezultatin 2.04, duke e vendosur atë përpara Evertonit.

Toffees kanë grumbulluar më pak kartonë të verdhë se United në të njëjtën kohë. Por, në vend të kësaj ata kanë marrë 17 kartonë të kuq, më së shumti nga të gjitha skuadrat.

Dhe Everton ka një rezultat mesatar prej 2.03. Vendi i tretë shkon për Spurs, të cilët janë afër në dy vendet e para me një mesatare prej 2.02. Ndërkohë, vendi final shkon për Wolves.

Një zëdhënës i punters.pub deklaroi: “Ndërsa akuzat fluturojnë mes tifozëve të ekipeve rivale në mbarë botën, është interesante të shikosh të dhënat dhe të vendosësh se cilat skuadra mund të konsiderohen në të vërtetë ‘më të pista’ në çdo ligë”.

“Është sigurisht interesante edhe për ata që mund të paguajnë para në kategoritë disiplinore të basteve si kartonët e marrë për ndeshje”, ka vazhduar ai. /Telegrafi/