Eliminimi i Paris Saint-Germain në UEFA Champions League kundër Real Madrid mund të vendosë fatin e Mbappe.

Klian Mbappe është në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij dhe mund të largohet falas nga PSG këtë verë.

Një largim i mundshëm do ta shihte atë të largohej si golashënuesi i dytë më i mirë i klubit, pas Edinson Cavani (200). Francezi ka shënuar 158 gola dhe ka dhënë 78 asistime në 208 ndeshje që kur mbërriti në klub në vitin 2017, raporton Sports Keeda.

A po i vjen fundi koha e Kylian Mbappe në PSG?

PSG pagoi 145 milionë euro te Monaco për ta sjellë francezin në Parc des Princes, ndërsa që tani kanë dalë emrat për të pasuar francezin.
5 emrat që mund të zëvendësojnë Mbappe

Erling Haaland (Borussia Dortmund)
Raheem Sterling (Manchester City)
Ousmane Dembele (Barcelona)
Marcus Rashford (Manchester United)
Mohamed Salah (Liverpool).