Vllaznia nuk do ta ketë të plotë ekipin për ndeshjen e fundjavës kundër skuadrës së Egnatias.

Sulmuesi Ante Aralica është i pezulluar me kartonë të verdhë, ndërkohë që në duelin ndaj Tiranës është dëmtuar edhe Liridon Latifi.

Anësorit i është këshilluar nga mjekët të qëndrojë një javë pushim dhe gjasat janë që të mos ia dalë të jetë i gatshëm për trajnerin Plori.

Për shkak të dëmtimeve munguan ndaj Tiranës edhe Jonuzi, Gurishta e Da Silva. Mbetet të shihet nëse do të kthehet ndonjë prej tyre kundër Egnatias.