Aventura e Gareth Bale te Real Madrid po shkon drejt fundit. Sulmuesi uellsian është jashtë planeve të Zidan, por ka refuzuar largimin për shkak të pagës së lartë që përfiton aktualish.

Siç duket oferta e fundit mund t’I prishi mendjen Bale pasi mund t’I plotësojë edhe kërkesat e tij ekonomike.

Neëcastle sipas mediave spanjolle me ndryshimin e pronarëve e me ardhjen e sheikëve ka programuar goditjen e parë në merkato.

Skuadra angleze ka ofruar 50 milionë euro për kartonin e Bale dhe kjo shifër pritet të pranohet nga Real Madrid që dëshiron ta humbi lojtarin me parametra 0./newsport/