Pas barazimit 1-1 ndaj Partizanit, tekniku Osmani ka lënë dje ekipin e tij pushim për t’u rikthyer sot stërvitjes për përballjen ndaj Laçit.

Ekipi javën qëshkoi brenda një jave zhvilloi tre takime dhe për më tepër,tekniku Osmani i besoi në të tre takimet pavarësisht se njëriprej tyre ai me Flamurtarin ishte për Kupë. Nisur nga kjotekniku preferoj që të lërë dje lojtarët pushim.

Osmani do të ketë një skuadër të plotë edhe nëpërballjen e kësaj fundjave ndaj Laçit. Ai momentalisht nuk kaasnjë lojtar të dëmtuar dhe për më tepër nuk ka asnjë lojtar qëdo të jetë i dënuar për të mos qenë në fushën e lojës për arsyekartonësh.

Nisur nga kjo, tekniku Osmani do të ketë të gjithë luksin që të përzgjedhë më të mirët në këtë sfidë. Megjithate nuk priten ndryshime ne formacionin e kuqebluve edhe per ndeshjen e se dieles.