Humbja ne finalen e Kupes se Shqiperise ndaj Tiranes, i ka vene ne levizje drejtuesit e Beselidhjes se basketbollit te meshkujve. Nje ndeshje kjo qe tregoi se skuadra nuk eshte e plote aq sa duhet ne organiken e saj.

Pikerisht per kete arsye, lezhjanet kane rihyre ne merkato dhe diten e sotme kane zyrtarizuar marrjen e nje tjeter basketbollisti. Behet fjale per Alex Caldwell, nje tjeter lojtar amerikan i cili vihet ne dispozicion te trajnerit Bilali.

Qellimi i vetem i kesaj skuadre eshte fitimi i titullit kampion, por ne ndeshjet vendimtare Beselidhja ka treguar se nuk ka pervojen e duhur per t’i fituar trofete dhe tashme nuk duan qe e njejta gje te perseritet edhe ne fazen play-off.

Per t’i paraprire ndonje suprize te pekendshme serish aty, ato ne kete menyre kane marre edhe nje tjeter lojtar dhe tashme organika e Beselidhjes eshte edhe me e plote drejt arritjes se objektivit./SHKODRA-SPORT.COM/