Mario Balotelli ka zbuluar se në të kaluarën ka refuzuar një ofertë që ka ardhur me një pagë ‘shumë më të lartë’ sesa ato që ofrohen në Arabinë Saudite për momentin.

Në një intervistë të fundit me Controcalcio, 33-vjeçari zbuloi se më parë kishte qenë subjekt i ofertave jashtëzakonisht fitimprurëse nga Kina në kulmin e shpenzimeve të Superligës Kineze në fund të viteve 2010.

“Unë refuzova një ofertë që ishte shumë më e lartë se shifrat që shpërndaheshin në Arabinë Saudite. Preferova të luaja futboll dhe të qëndroja në Marsejë”, ka thënë ish-sulmuesi i Interit, Manchester Cityt dhe Milanit.

Që nga vera e vitit 2022, Balotelli ka luajtur me skuadrën zvicerane Sion, por pavarësisht se mesatarisht shënonte një gol çdo tre ndeshje, gjashtë në 18 takime për të qenë të saktë, sulmuesi u përjashtua nga skuadra e ekipit të parë.

Diku tjetër në intervistën e tij me Controcalcio, Balotelli la të kuptohet gjithashtu se karriera e tij ndërkombëtare mund të përfundojë, edhe nëse ai do të thirrej nga Luciano Spalletti i emëruar së fundmi.

“Nuk e di nëse do të pranoja një thirrje tjetër, kam pasur shumë zhgënjime”, përfundoi Balotelli. /Telegrafi/