Pas 3 fitoresh rradhazi, Basania eshte ndalur sot ne ndeshjen e javes se katert te kampionatit teksa eshte mundur me rezultatin 1-2 nga ekipi “Prestige” brenda ne fushen sportive te Bushatit ku eshte luajtur kjo ndeshje.

Ka qene futbollisti Aldo Branica qe ka kaluar ne avantazh ekipin mik qe ne minuten e 12-te te ndeshjes dhe me kete gol eshte mbyllur pjesa e pare, pavaresisht perpjekjeve per te shenuar nga vendasit.

Por nderkohe ne fillimin e se dytes, do te ishte sulmuesi kryesor i tyre Albert Mila qe do te dergonte topin ne rrjete dhe duke barazuar shifrat ne minuten e 56-te. Nje gol qe riktheu entuziasmin tek Basanias qe me pas u hodh e gjitha ne sulm per te kerkuar edhe golin e fitores.

Rastet ne fakt nuk i munguan, por ai nuk u shenua dhe nga ana tjeter, kane qene miqte e Prestige qe ne minuten e 85-te pas nje kundersulmi te shpejte, kane arritur te shenojne golin e dyte me ane te Zrimegh.

Ne minutat e mbetura, Basania u hodh e gjitha ne sulm per te barazuar, por nuk ia doli dhe si rrjedhoje eshte detyruar te pranoje humbjen duke mbetur kesisoj ne kuoten e 9 pikeve pas kater javesh kampionat./SHKODRA-SPORT.COM/