Vllaznia e basketbollit te meshkujve ka marre nje tjeter fitore ne kampionat. Pasditen e sotme ne pallatin e sportit “Flamurtari” te Vlores ajo ka fituar me rezultatin 83-63 ndaj Fieri Basket.

Ka qene nje ndeshje e kontrolluar nga fillimi e deri ne fund nga ekipi shkodran qe nuk e ka vene asnjehere ne dyshim fitoren. Kjo gje i ka dhene mundesine trajnerit Bekteshi te aktivizoje te gjithe basketbollistet qe ka patur ne dispozicion.

Me kete fitore, Vllaznia i konsolidon edhe me shume pozitat e saj ne vendin e peste te renditjes, duke qene ne kete menyre brenda objektivave te saj sezonale, por kuptohet qe do t’i duhet pune per ta mbajtur deri ne fund.

Nderkohe pas ndeshjes eshte zhvilluar edhe nje feste e vogel sepse kjo dite ka perkuar me 19 vjetorin e lindjes se basketbollistit Veton Gjeçaj dhe ne kete menyre kjo e shtune ka dhuruar dy gezime per ekipin e basketbollit te meshkujve te Vllaznise./SHKODRA-SPORT.COM/