Vllaznia U18 ne basketboll per te rinj ka zhvilluar pasditen e sotme nje ndeshje miqesore ne kryeqytet ndaj ekipit te Partizanit. Nje ndeshje qe eshte dominuar kryesisht nga basketbollistet e rinj shkodrane te cilet e kane fituar ate me rezultatin 56-45.

Kjo miqesore u ka sherbyer te dy ekipeve ne kuadrin e pergatitjeve per kampionatin e ri. Mesohet se ndeshja ka qene e forte nga te dy ekipet. Partizani ka zhvilluar presing gjate gjithe lojes, ndersa skuadra shkodrane i eshte kunderpergjigjur ne saje te pergatitjes fizike te kenaqshme, me nje sulm me efikas e me mbrojtje te ngjeshur.

Skuadra e Vllaznise udheheqi gjithe lojen e ne fund i buzeqeshi fitorja. Trajneri Roland Koka ka aktivizuar pothuajse te gjithe lojtaret e ardhur te cilet bene figure pozitive. Kuptohet qe eshte ende faze pergatitore dhe skuadra ka ende shume gjera per te permiresuar.

Megjithate fale punes se mire te bere gjate fazes pergatitore, ekipi shkodran pritet te jete nje nga konkurrentet per titullin kampion ne sezonin e ri. Ne rradhet e tij ka disa elemente cilesore te cilet pritet te tregojne vlerat e tyre me te mire ndaj kundershtareve te tyre./SHKODRA-SPORT.COM/

56-45