Ka mberritur te dielen ne Shkoder ndersa paraditen e se henes ka qene menjehere ne fushen e stervitjes per te zhvilluar seancen e pare. E kemi fjalen per basketbollistin amerikan Craig Lamont Sabb.

Siç ka bere te ditur gazeta “Shkodra Sport” dy dite me pare, ai tashme do jete pjese e Vllaznise per sezonin e ri duke u konsideruar nje perforcim i rendesishem per te.

Sabb eshte vetem 22 vjeç dhe luan ne rolin e play- makerit. Pozicion per te cilin skuadra shkodrane kishte nevoje per perforcim sepse i mungonte nje lojtar i tille dhe me te stafi teknik mendon te kete bere zgjedhjen e duhur.

Kampionati kombetar i basketbollit per meshkuj do te nise ne javen e pare te tetorit dhe Vllaznia do te jete pjesmarrese e tij bashke me 9 ekipe te tjera dhe qellimi i vetem duket se eshte mbijetesa sepse me kontigjentin aktual qe ka ne dispozicion nuk premton me teper./SHKODRA-SPORT.COM/