Kristi Qarri, si asnjë portier tjetër i Superiores, numëron këtë sezon 12 ndeshje pa pësuar gol në elitën e futbollit shqiptar. Me këtë fakt Vllaznia është krenuar në rrjetet sociale, pasi barazuan 0 me 0 ndaj Teutës.

“Edhe dje e mbajti portën të paprekur. Për të 12-tën herë gjatë këtij kampionati. Një statistikë që e vendos Kristi Qarrin në vendin e parë në mes gjithë portierëve të ‘Abissnet Superiore’”, shkruan Vllaznia në rrjetet sociale.

Bekim Balaj po shkon drejt “Këpucës së Artë”. I vetëm në krye të golashënuesve, me ndjekësin më të afërt 8 gola larg, sulmuesi shkodran duket i pashqetësuar.

“Doreza e Artë” mesa duket po shkon drejt Kristi Qarrit. Vllaznia po ia shtron rrugën, ndërsa kanë mbetur dhe disa ndeshje nga fundi./newsport/