KRYESORE

Akuza e rëndë ndaj PSG: “Neymar? Nuk dihet në është i PSG apo Qatar?”

Kur kanë mbetur më pak se tre ditë nga përballja e dy klubeve, presidenti i skuadrës së Olympique Lyon, Jean-Micheal Aulas nisi kriticizmin e tij tradicional kundër PSG dhe shtetit të Qatar që e financon. “Nuk dua të etiketohem...

Grumbullohet kombëtarja U-19, një tjetër ftesë për një futbollist të Vllaznisë

Lajme të mira për lojtarët e spikatur të Akademisë Vllaznia. Pas ftesës së ardhur dy ditë më parë në adresë të Belajdi Pusit për të qenë pjesë e kombëtares U-20 në ndeshjet miqësore që ajo do të zhvillojë në...

Mourinho kundër transferimit të Ronaldo: Në sulm jemi të kompletuar

Dje në mbrëmje, televizioni spanjoll “La Sexta” pat deklaruar se trajneri porugez Jose Mourinho kishte dhënë “OK” e tij për transferimin e Cristiano Ronaldo nga Real Madrid te Manchester United, një rikthim i bujshëm që do të ndodhte verën...

Tirana mposht Vllazninë dhe merr kryesimin e Superligës

Sot në mbrëmje është mbyllur zyrtarisht faza e parë e Kampionatit Kombëtar të Superligës në basketboll për meshkuj, me Tiranën që mundi 73-59 Vllazninë në Shkodër, në ndeshjen e prapambetur të javës së 10-të. Një fitore e merituar e...

Trajneri Gjoka: Jemi gati për Kukësin. Duhet të besojmë tek fitorja

Pas ndeshjes së sotme miqësore ndaj Tërbunit, trajneri i Vllaznisë Ernest Gjoka ka folur për gazetarët, jo vetëm për këtë takim por edhe për atë se çfarë e pret në pragndeshjen me Kukësin. "Po deri diku i kënaqur por...

Ndryshon data e Superiores, mësoni kur luhet Vllaznia- Kukësi

Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktuar kalendarin për javën e 17-të të Superiores shqiptare, por edhe për çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë. E gjithë java e 17-të e kampionatit të futbollit do të luhet ditën e premte, më 26...

Atsina-Vllaznia, çështja drejt FIFA-s

Janari ka qenë një muaj i mirë për Vllazninë, pasi trajneri Ernest Gjoka afroi 4 lojtarëve cilësorë në merkaton e janarit dhe atmosfera e grupit duket më e mirë. Largimi i sulmuesit Charles Atsina nuk mori shumë vëmendje, pasi...

Vllaznia fiton 1-0 miqësoren me Tërbunin. Gjoka ka ende rezerva për sulmin

Me rezultatin 1-0 është mbyllur  ndeshja miqësore në mes Vllaznisë dhe Tërbunit, e luajtur pasditen e së premtes në stadiumin “Loro Boriçi”. Fatin e këtij takimi e ka vendosur goli I shënuar nga mesfushori Erald Çinari në minutën e...

Çinari kalon në avantazh Vllazninë

Nuk kane kaluar shume minuta nga fillimi i pjeses se dyte dhe Vllaznia ka zhbllokuar rezultatin. Ka qene minuta e 54-te kur Çinari ka marre nje top pas shpines se mbrojtjes kundershtare dhe perballe portierit Rexhepi nuk ka gabuar...

Në barazim 0-0 mbyllen 45 minutat e para të ndeshjes Vllaznia- Tërbuni

Pavaresisht rasteve te krijuara, pjesa e pare e ndeshjes miqesore ne mes Vllaznise dhe Terbunit, nuk ka dhuruar gola duke u mbyllur kesisoj ne barazim 0-0. Ne fushen e "Loro Boriçi" padyshim qe kane dominuar vendasit te cilet kane...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR